Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóvásárlás előtt állok,...

Lóvásárlás előtt állok, milyen paraméterekkel rendelkezzen a nekem való ló?

Figyelt kérdés
Tudom, a végletekig kimerített kérdés, de annyi heylen annyiféle választ láttam, hogy az hihetetlen, de sehol sincs összegezve, amire én kiváncsi vagyok. Szóval, 3 jármódban biztos vagyok és sokszor járok terepre, kisebbeket ugrattam is már. Túl sok önbizalmam viszont nincs és ezért kellene egy megfelelő ló.Inkább amolyan kezdőknek való ló kellene nekem, amin megbátorodhatok :D 170 cm és kb 60-65 kg vagyok, mekkora a minimum és maximum marmagasság hozzám? Illetve minimum maximum hány éveseket keresgéljek? Ha egy rendesen belovagolt, terepbiztos lovat keresek, ami tud kicsit ugrani is, melyik árkategóriát lőjem be? Köszi a válaszokat

2018. jan. 4. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Szia! Mindenképp heréltet ajánlanèk, 8-15 év között. Marmagasság nem igazán számít szerintem, de mivel magas vagy 160 cm felettit keresgess. Az árkategória sok mindentől függ, de 200-300 ezer forint körül tudsz jó lovat venni (persze alatta is, az én első lovam egy herélt sodrott volt 150 ezer forintért vettük) Főként vedd figyelembe hogy a ló nyugodt legyen és ne ijedős.
2018. jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Kereshetsz akár eladóvá vált iskolalovat, első lónak heréltet ajánlanék. Jól képzett lovat ma már 5-600 ezertől találsz, nyilván ki tudsz fogni olcsóbban is, viszont azok már 15+ évesek általában. De ez az egész egyedfüggő, hiszen nem robotok közül válogatsz hanem egy társat szeretnél remélhetőleg még hosszú évekre. Keríts valakit aki segít megnézni és kipróbálni a lovat, és ha nem bértartásban lesz akkor ne felejtsd el, hogy kell mellé még egy ló társnak.
2018. jan. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Sssaszem ***** válasza:
34%
Első lókéntn heréltet nyugodt lovat ajánlok, ha terepre is jársz akkor egy rendkívüli kiegyensúlyozott idegrendszerű lovat keress, amelyik szinte semmitől nem ijed meg.
2018. jan. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

8-12 év környékén lévő, biztos tudású, jól belovagolt lovat keress. Ami nagyon fontos: próbáld ki többször - legalább egyszer előre be nem jelentett időpontban, mert így derül ki, ha elsőre csak benyugtatózták pl, és azért volt nyugodt. Lássa orvos, ha belefér a keretbe, csináltass kehesség tesztet, és röntgent a lábairól. Legyen a lónak papírja (nem csikóbélyegzési, nem oltási könyv, marhalevél, stb., hanem lóútlevele legyen, benne friss oltásokkal ÉS negatív vérvételi tesztekkel!).

Ha kancát veszel, semmiképpen se legyen vemhes. A herélt is jó döntés lehet, első lónak csődört ne, akkor se, ha nem csődörös, mert az első ló gyakran a gazda fejére nő - az hiányzik még, hogy a csődörössége is bekattanjon nála esetleg.

A klasszikus elvek szerint neked egy kb 150 magas ló való - ha érdekel a kézen idomítás, a klasszikus iskola, akkor ilyen lovat keress.

A modernebb, sportosabb, teljesítményorientált szemlélet szerint kb 170 cm magas lovat kell keresned.


Árban találsz lovat már 150 körül is - de ezek jellemzően ügetők és telivérek, amik pályáról jönnek, és átlovaglást igényelnek, ráadásul nem kevés befektetett melót még utána is. Önbizalom fejlesztésnek amúgy ez nagyon király dolog, mert szép eredmények érhetőek el, ugyanakkor én első lónak ilyen tudás és igények mellé nem ajánlanám mégsem.

3-500 környékén már lehet jó lovat kapni amúgy, én bátran ajánlom a magyar fajtákat, a hucult, gidránt, a kisbérit, a nóniuszt, a furiosót. A shagya és a lipicai már nem feltétlenül ez a kör, de egy próbát esetleg megér, hiszen úgyis egyedet választunk, nem fajtát. Ami viszont még érdekes lehet, az a magyar félvér és a sportló fajták - de ezek ahány egyed, annyi félék szinte.


Ezen kívül amit még jól nézz meg, az az, hogy a ló hogyan viselkedik lovas alatt. Ne te ülj fel elsőnek, hanem a gazdája - így látod, hogy ő hogyan dolgozik a lóval, és, hogy az hogyan viselkedik, reagál a segítségeire, néha már ennyiből lejön, hogy az adott egyed nem a te lovad. Alaposan nézd meg a ló patáit is, ha belefér a keretbe, akár kováccsal is megnézettetheted, mert amelyik lónak nincs lába, és jó patái, azzal később még lesz bajod. Kerül például a bakpatát is, mert elkerülhetetlen, hogy a kérdéses láb előbb elhasználódjon, ráadásul az egyensúlya sem lesz soha olyan, mint egy "normális" lóé.

Nyilván mivel hobbi célra kell, így a ló küllemi bírálata annyira nem fontos - ránézésre fogjon meg, az elég. Ha tenyészteni is szeretnéd később, akkor persze ilyen szempontból is meg kell vizsgálni, mennyire hozza a fajtajellemzőket, mennyire előnyös egy-egy testrészének az alakulása, stb.

2018. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segítettek. :)

Az lenne még a kérdésem, hogy nekem inkább a köpcösebb, tömzsibb hidegvérűs, pónis verziók jönnek be inkább. És inkább az alacsonyabb lovak körül érzem magam jobban "nyeregben". Tetszenek a fjordok és a haflingik is, adott esetben többet is kiadnék értük, viszont pl. fjordból nehéz találni olyat amelyik veri a 150-et :D Szóval, a kérdés az lenne, hogy milyen hasonló típusú, keresztezésű lovak jöhetnek szóba? Amik erősek, sokoldalúk de nem lomhák, és elugrálgatnának árkon-bokron. :D

2018. jan. 6. 12:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hucult keresel te, az ideális terepló, árkon-bokron, tökön-paszulyon átmegy, szívós, igénytelen, zömökebb, és remek teherbírású. 8-10 év körüli, jól belovagolt herélt vagy kanca kell neked.

Esetleg valami sodrott, vagy nóniusz.

2018. jan. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sssaszem ***** válasza:
48%
Ajánlom a fjordot de abból csakis heréltet mert, ők nyugodtabbak. Olyan fjordot kell keresned aki jól belovagolt, jól képzett ló, jól támaszkodik, könnyen irányítható paci legyen. Mindig minden körülmények között engedelmeskedjen. Rossz szokásoktól mentes legyen nem csípjen, ne rúgjon, ne harapjon. Mindent eltűrjön a a hátán. Ja még egy fontos dolog, hogy ne legyen lusta, hanem mindig minden körülmények között reagáljon a lovas segítségadásaira.
2018. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Első vagyok. Iskolalovat ne végy! Nem igazán lesz a társad, muszájból dolgozik.

Hucult sem ajánlanék első lónak, makacsabbak és önfejűek, így hamar a fejedre tud nőni. Sodrottat viszont annál inkább, bár nyilván függ attól hogy milyen sodrott a ló.

2018. jan. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sssaszem ***** válasza:
100%
Inkább egy könnyen irányítható lovat ajánlanék neked. Csak ne legyen az, hogy mért nem vált át ügetésbe mért nem megy át vágtába. Arra figyelj amikor lovat veszel próbáld ki minél többször, hogy az a ló a te álmaidnak megfeleő -e. Megfelelő annak az elképezésnek amit te elképzeltél?
2018. jan. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!