Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lovagoljak helyes...

Hogyan lovagoljak helyes távolsággal az ugrasokra?

Figyelt kérdés
Elég ha tartok egy egyenletes tempót és ki fog jönni? Milyen legyen az alaptempo? Eddig csak nagyon menos lovakkal ugrottam akik rarontottak az akadalyokra , és nem tudom mi lenne a helyes. Nem akarom elsietni de túlságosan lassú se legyen.
2018. febr. 18. 08:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ez mindent a neten csinál,gyakorlatból meg nulla már sokszor kiderült. Én a múltkori oktatós kérdés óta (ahol azt bizonygatta h a tanítványai első órán érzik h mikor emeli sorrendben a ló a lábait) már nem is írok neki vissza mert annyi barom ellentmondása van h az ilyennel kár leállni. Ez valami szokásos kókler idióta.
2018. febr. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Utolsó te miről beszélsz? "Ez mindent a neten csinál,gyakorlatból meg nulla már sokszor kiderült. Én a múltkori oktatós kérdés óta"

Talán ismersz engem? Írhatsz rám privátot is, mert rohadtul érdekel miért gondolod, hogy egy nulla vagyok gyakorlatból, mert ezek szerint te sok mindent tudsz rólam. Milyen oktatós kérdésről beszélsz?

Pont azt mondom, hogy ne neten tanuljon, hanem egy jó edzőnél, erre ti benyomtok neki válaszokat extrém nagy, vagy túl kicsi távolságokkal. Csak azt mondom, hogy 2,7-3 m-re teszünk dobbantót. Ezt alátámasztottam 2 videóval. Nem a videókból tanultam lovagolni, és senkit nem is buzdítottam erre, veletek ellentétben. Ugyanakkor a videókban korrekt dolgokat mondanak, jó lovas szakemberek beszélnek. Ezt kétségbe vonod?

4 m-t még a büdös életbe nem hallottam, be-ki ugrást szoktam 3 m-re tenni (és szokott az edzőm is, akit hadd ne nevezzek nevén, de legyen elég hogy kiemelt edző minősítése van). Nyilván vannak extrém esetek, de a kérdés nem erről szólt.

Más téma: Igen minden ló más, de ha egy ugrópályán adott egy kettesugrás például, akkor a nagyvágtájú lovaknak szélesebbre teszik? Csak egy példa, hogy miért nem lehet hosszabb távon belenyugodni abba ha rohan a ló.

2018. febr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!