Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen elhelyezkedési lehetősé...

Milyen elhelyezkedési lehetőségei vannak ma egy lovas sportoktatónak/lovas sportedzőnek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Illetve nagyjából milyen mértékű bérezés jellemző rá?
2018. febr. 18. 10:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Feketén éhbér amit sok esetben oda se adnak csak kihajtják belőled a szart. Lovardába nem ajánlatos menni mert csak kihasználnak. Legjobb ha magánedzéseket vallalsz a saját szakálladra,de legyen mellette valami más is mert ha nincs saját lovardád,ebből megélni nem fogsz.
2018. febr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez nem így van, amit az első ír.


Ebből nagyjából annyi igaz, hogy a lovas szakma nálunk egy igen alulfizetett szakma, és ez sajnos szomorú tény.


De ez távolról sem jelenti azt, hogy a lovasoktatóként lehetetlen lenne megélni.


Számtalan oktatót ismerek, akik lovardai lovasoktatók (szerződéssel) és nincs más jövedelmük az oktatáson kívül, mégis megélnek.


És még a saját lovaikat is tudják tartani, valamint aki versenyzik, annak még erre is jut.



Nem keresik betegre magukat, de a saját tanítványaikkal kiegészítve a kb. a nettó 200.000 forint körüli összeget megkeresik minimum.


Ha van olyan tanítványuk is, akiket versenyre vagy REV - re készítenek föl, akkor ez több is lehet.



(Megjegyezném: hogy ügyvédjelöltként én nem kerestem ennyit...)

2018. febr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez hihetetlen egyébként, hogy egyeseknek a 200.000 Ft nettóban is kevésnek számít. Mármint én összepisilném magam örömömbe ha keresnék annyit, pedig közalkalmazottként dolgozok irodai munkában, és hát hogy finoman fogalmazzak a bruttóm ennyi, pedig tanultam minimum ennyit mint egy lovasoktató, arról nem is beszélve hogy az a pszichés stressz ami éri az embert a hajtásban sokszor elgondolkoztat hogy megéri-e. Félre ne értsetek nem lehúzni akarom ezt a szakmát (meg egyiket se magasztalni e fölé) de nagyon el van cseszve a bérezés. Igaz én megélek a béremből, de azért mert más lehetőségeim is vannak, ha teljesen egyedül kéne eltartsam magam már nem biztos hogy ilyen jó kilátásaim lennének.
2018. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

x3 -as!


Nem sikerült megértened a piac törvényszerűségeit!


A lovasoktató azért keres relatíve "jól" mert a szolgáltatása, amit áruba bocsát, arról úgy állapodik meg a tanulni vágyóval, ahogy akar.


Ez volna a szabad PIAC.


Ennek a megállapodásnak csak a diák zsebe szab határt.

Ha túl sok, amit kér az oktatásért, akkor elmegy a diák egy olcsóbb helyre.


Aki meg versenyzési céllal keresi meg az oktatót, az meg vállalja ennek a plusz költségeit.


Közalkalmazottként viszont a fizetésedet a jogszabály mondja meg és akármit is csinálsz, csak a Kjt. szerint léphetsz előre.

Kidolgozhatod Te a beled, nem jutsz előre a ranglétrán, vagy csak nagyon nehezen.


(Én is voltam közalkalmazott jogi végzettséggel - még lovagló óráimra is nehezen telt, nemhogy saját lovat tartsak)


A lovasoktatóval viszont nem ez a helyzet.


Egy ismert - keresett, szakmai hírnévvel rendelkező lovasoktató nem győzi a tanítványokat.

2018. febr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Változóak, illetve függ az oktató minősítésétől is. Egy sima OKJ-vel bárki lehet oktató, de ha valaki leteszi a Lovasszövetség vizsgáját és minősül, onnan könnyebb a helyzet, mivel ő már készíthet fel REV-re is.


Sokszor feketén vagy szürkén alkalmaznak, ha nem vagy számlaképes vállalkozó. Sokszor az van, hogy jutalékért vagy , de ez kevesebb általában, mint 50%, ha a 40-et sikerül kialkudni, akkor már jó vagy.

Ha csak nyitott pálya van, akkor az időjárásnak ki vagy szolgáltatva, az esős hétvégék bizony nagy kiesést okozhatnak. A nyár az jó, a táborokon jól lehet keresni, plusz a beeső lovasok, ha bírod energiával, akkor júni, júli, augusztusban simán megkereshető a nettó 250 is, viszont mikor bejön a suli meg a szar idő, akkor örülsz ha a minimált megkeresed.


Egyik kollégám rendes munka mellett oktat hétvégente, ha jól megy és szombat-vasárnap is oktat, és nincs rossz idő, akkor kb 80 ezret keres így. Megélni kevés, meló mellett meg így 7 napból 7-et gürizik, viszont ilyenkor 0a pihenés és a családi élet. Főállásban meg nem éri meg neki csinálni, mert annyi lovas nincs, hogy hétköznap is megérje.

2018. febr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez a 70 százalékos hülyeséget beszél. Hülyit feleslegesen. Lovardák 98 százaléka feketén alkalmas,semmi szerződés vagy bejelentés,legtöbbször még egyéb ganaj,lovászkodást is a nyakadba raknak,esetleg lakhatsz ott egy leélt,bogaras lyukban,de a 200 nettó hazugság. Tudom mert én is csinálom. Átlagos óra 3-4-6 ezer egy átlagos lovardában,alkalmazottként ebből kapsz 500-1000 ft-ot lovasonként,cserébe ott állsz a tűző napon,ázol,fázol stb. Tankolnod kell,arra elmegy kb a fele pénz,de sokszor lecsípnek belőle vagy későn kapod meg vagy egyáltalán. Ha saját magad eljársz privátba akkor max 3-5 ezret kérhetsz névtelenül egy óraért realisan. Én járok hétvégén 5-6 különböző helyre ,fele elmegy benzinre,esetleg alkatrészre mert a sok jarkalas miatt jobban amortizalodik a kocsi is. Nem kell mindent elhinni,próbáld ki vagj bele es rájössz magadtól h itt a 2. Válasz egy mese,tele csúsztatással. Én is igaz tudok olyat aki ebből él,de annak van saját lovardája és a bértartás megnyomja +vàllal belovaglást,ez az oktatósdi másodlagos. A többi akit ismerek helyileg elismert szskemberek,mégis van más bevételi forrásuk is mert ebből befizeti maga után a járulékait,tankol,kocsira a biztosítás stb és nem jut albérletre. tegyük fel,csak elméleti szinten igaz volna a 200 nettó abba mar van lovaszkodás minden egyéb más szar munka kb nulla szabadidővel heti 7 napban. De én a 16 éves pályafutasom alatt ilyennel nem talalkoztam ,nyári taborokkal tudok 140-150 ezres bevételről ami télen vagy egy gyengébb hónapban lecsökken 60-80 ezerre.
2018. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A hármas valóban hülyeséget beszél. Nem mondom,ha már van neved,HOSSZÚ évek alatt bejáratod a boltot akkor lehet tudod ezt csinálni de aki 200-250 et keres az mellette mast is bevállal (pl belovagol) és komoly kapcsolatai vannak már hozzá. Te kezdőként tuti ,hogy nem fogsz ezzel keresni úgy h ebből eltartsd magad.
2018. febr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha meg ügyvédként nem kerestél meg 200 ezret akkor valamit szarul csináltál vagy simán nagyot mondasz.
2018. febr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat,nem a 3. A 2. Válasz hülyeség elírtam !
2018. febr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Számtalan oktatót ismerek, akik lovardai lovasoktatók (szerződéssel) és nincs más jövedelmük az oktatáson kívül, mégis megélnek.


És még a saját lovaikat is tudják tartani, valamint aki versenyzik, annak még erre is jut. "



Ez már sánta.. Olyan szokott lenni amikor elengednek x összeget a bértartásból cserébe de te ott gürizel,oktatsz nekik nulla pénzért lószart nem kapsz,nemhogy még szerződéssel felvesznek,és még adózzanak is utánad. 200 ból nem tart lovat úgy h még versenyzik is. Tegyük fel kap 200-at. 50-80 a valamire való bértartás. Lőjjük be a közepét ,legyen csak 60 . Akkor maradt neki 140, ha állatotvost kell hívni MINIMUM 50 ezer egy sántaság is akkor van még 90 ezer.Oltások,kovács is vegyen le kb 30 ezret. Marad 60 ezer,ebből még fizesse a versenyt,a szállítast,licenc,vérvétel nem mondom tovább már mínuszban vagyunk és még nem evett,nem ivott,nem volt rezsi,cigi,kávé ,albérlet stb más. Miről beszélünk? Ahol nincs fedeles ott ilyenkor lovas sincs annyi,de egyébként is rengeteg van akik télen nem jarnak egyáltalán. Sok apuci lányát látni h úgy állítja be h az oktatásból él,közben meg el van otthon tartva apu viszi haza a pénzt. Nem egy ilyet tudok amelyik "keresek ezzel 200-300-at" igen,csak az marad ki h ebből 200 ezret a férje ad havonta zsebbpénznek a többi 100 ezret talán összekaparja .. Akik versenyeztetnek azok közül is max a nagyon elit ,kapcsolatdús rétegben mozgók tudják ezt megvalósítani,de oda már gyomor kell.

2018. febr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!