Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csomózott kötőféket leváltani?

Csomózott kötőféket leváltani?

Figyelt kérdés
Nos, az egyik lovam, 15 éves, ősszel került hozzám. 15 év alatt egyszer sem volt a szájában zabla, csak csomózott kötőfékkel lovagolták és ahogy én nézem nem túl helyesen. A ló nem igazán érti a segítségeket, főként a megállást nem. 15 éves korában elkezdhetem zablához szoktatni? Eredményes lesz? Köszi szépen!
2018. márc. 12. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Át lehet szoktatni, van még 10 éve, most sem számít olyan nagyon öregnek. Annyi, hogy úgy kell csinálni, mint a teljesen nyers lónál (az átmeneteket már legalább szóra tudhatja futószáron, ennyi alapja van), viszont több türelemmel, mert nála már nincs meg annyira, mint egy csikónál, hogy mindent be lehet adni neki, hogy "ez az élet része". Sok minden már belerögzült. Tehát szépen, lassan, türelemmel lehet.
2018. márc. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sosem késő,bár ha már így alakult,én inkább a csomózott kötőfékkel való lovaglást,segítségek megértését tanítanám meg neki és maradnék annál. Alapoktól kezdd,földről.
2018. márc. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha jól dolgozik zabla nélkül, én biztosan nem szoktatnám át, helyette magam tanulnék meg zabla nélkül lovagolni. Mi az, hogy nem túl helyesen? :-( Ezt elég nehéz ám megítélni.


Amikor zabla nélkül lovagolsz, az ülésedet testsúlysegítségeidet és a csizmádat kell pontosabban és intenzívebben használni, ám még így is más az érzés, a végeredmény, mint zablával. Én biztosan nem büntetném a lovat azzal, hogy 15 évesen beteszem a zablát, vennék egy rendes zabla nélküli kantárt (mert a csomózott kötőfék mindenre való - leginkább földi munkára - csak nem lovaglásra), s azzal lovagolnám.


Én a két saját lovamat zabla nélkül lovagolom, s zabla nélkül is dolgozom velük, ugyan biztosan nem olyan szépen és pontosan, mint amikor zabla van a ló szájában (a különbséget sajnos eléggé érzem. Ha nincsenek versenyzői ambícióid, ellovazgatsz pályán és terepen, de többet nem akarsz, szerintem hagyd békén a zablával.

2018. márc. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Úgy értem ezt a nem helyesen dolgot, hogy semmilyen segítségre nem tudott az elején reagálni. Igazándiból amikor őt lovagolták csomózottal, szerintem csak az erő játszott.

Igen én is úgy döntöttem, hogy nem fogok nála zablázni. Azért fordult meg a fejemben, mert elég pörgős típus és így gondoltam könnyebben lehetne kontrollálni és közhelyekre is tudnánk menni.

2018. márc. 14. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!