Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kozos lo a baratnommel?

Kozos lo a baratnommel?

Figyelt kérdés
Hali! Na terjunk a lenyegre😄 Ugye a kerdesem az hogy kozos lo?... Kezdem az elejen. A baratnommel azt talaltuk ki h mivel a lovardankban 63.000 ft a havi bertartas es egy lo azert draga "mulatsag" ezert mi lenne ha vennenk egy kozos lovat amit ugy kell erteni h a lo aranak a felet ok fizetik ki a masik felet mi. A havi tartasa felet ok fizetik a tobbit mi.. es ez ugyanugy lenne a felszereleseivel a lonak meg az orvosi dolgokban is... szerintetek nagyon rossz otlet lenne egy kozos lo? Kerlek csak ertelmes valaszokat irjatok
2018. jún. 13. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Igen, rossz.
2018. jún. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem elsőre nem gond, ismerek olyat akik így kezdték.
2018. jún. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rossz ötlet. Nem ismered a mondást hogy közös lónak túrós a háta? Nem véletlenül született ez a kifejezés. Már az gondot okozna előbb utóbb hogy ki mikor "használja" a lovat, jönnének a viták és a nézeteltérések. Ha jön valami nagyobb költség akkor is lehet az egyik fél húzná a száját. Illetve akármelyikőtök kerülhet kényelmetlen anyagi helyzetbe amikor nem tudja fizetni, a másik fél meg nem mondhatja hogy ja nekem túl drága így...


Én biztos nem mennék bele.

2018. jún. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
túrós :DDD Nem rudi az bakker.
2018. jún. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
És ezt a szüleiteknek is előadtátok már? Szerintem ez maximum felnőtt, önálló emberek közt működhet, akik már nagyon alaposan ismerik egymást. Gyerekeknek én semmiképp nem vennék közös lovat.
2018. jún. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
túros a háta. Így helyes. Vagyis sebes,megviselt. Mivel az egyik tulaj így lovagolja,a másik meg amúgy.
2018. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak is szigorúan mindenre kiterjedő szerződéssel. De még így se biztos, hogy működik. Az üzletben nincs barátság.
2018. jún. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Oké, drága, és ha lesérül, vagy megbetegszik? Ha mondjuk alattad sérül le, ki fizet? Csak te, vagy ő is? És ha emiatt a sérülés miatt senki se lovagol 2-5 hónapig mondjuk? Ki fizeti a tartását? Ő mire fizessen, ha csak nézegetni lehet? Egyáltalán, ki fizeti a kezelését, vagy mondjuk egy műtétet?

Ha valaki elköltözik, viheti a lovat? És a felszerelést?

Ha valaki terepre akar menni?

Ha te feltennéd az új barátodat, de a barátnőd szerint nehéz lenne a lónak? Ha a barátnőd lovagoltatja rajta a fél családját, és te már nem tudsz felülni, olyan fáradt a ló?

Ha elszakad a kantár?

Ha eladnád a lovat, de ő nem akarja, viszont megvenni se szeretné a te részedet? Akkor köteles vagy fizetni a tartását?

Ha nagyon más módon lovagoltok? Ha emiatt behülyül a ló?

Ha összevesztek, kié les végül a ló?

Ha te patkoltatnád, ő meg nem, akkor lesz rajta vas? Ki fizeti?

Ha elvinnéd egy 3 napos versenyre, ő addig nem lovagol? Amíg a versenyre készülsz, ő felülhet? És ha ezzel következetesen elrontja a lovat minden alkalommal, és így rosszul szerepelsz majd a versenyen?

Ha szeretnétek kettesben kimenni terepre? Ha ő ment ki terepre, te meg órákig vársz rá, mert nem szólt előre?


Stb-stb. Rengeteg kérdés, és előbb-utóbb elő fog kerülni ezek közül több is, ez időzített bomba.

2018. jún. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
3-as vagyok, bocsánat az elírásért, nyilván a túrosra gondoltam. :D Csak a francos telefon mindig kijavít :/
2018. jún. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A 8as nagyon jól összefoglalta. Persze lehet mondani, hogy mindent meg tudtok beszélni, de sajnos az élet többször igazolta, hogy az ilyen közös lóvásárlások után nem sokkal a barátságok csúfos végetérnek.
2018. jún. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!