Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért pont a bal oldalon kell...

Miért pont a bal oldalon kell mindig felszállni? Jobbról miért nem jó? Miben más?

Figyelt kérdés
Nem értem a logikáját sem az eredetét sem a lényegét, ha meg az oktatómat megkédeze, ő csak vonogatja a vállát, meg motyog valamit.
2018. jún. 15. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom azért bal oldalról, ez onnan ered, hogy régen a csatákban kard volt az oldalukon és ha jobbról szálltak volna fel, könnyen megszúrhatta volna saját magát a lovas, így bal oldalról szálltak fel, hogy ezt elkerüljék.
2018. jún. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is az rémlik, amit az első írt. Aztán pedig gondolom ez maradt a megszokás.
2018. jún. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a fegyver miatt alakult ki így, mert az ugye jobb kézre esik.

Ugyanakkor a solymászok jobbról szállnak fel, mert a madár bal kézen van...


Viszont arról szó sincs, hogy "nem jó" jobbról felszállni. Nyugodtan szállj fel jobbról, ha neked úgy kényelmes. Ez csak egy szokás, ami a századok során így alakult, de gyakorlati jelentősége nincs.


Sőt, sokan (egyre többen) mondják, hogy a legjobb lenne váltogatva felszállni, hogy ne mindig egyoldalú terhelés érje a lovat.


Nekem nagyon kínkeserves jobbról felszállni, de én már öreg vagyok, s így szoktam hozzá egész életemben :)

2018. jún. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jobbról is fel lehet szállni, de:

A ló két agyféltekéje között kevesebb kapcsolat van, a jobb az része, amely "nem racionálisan" fog fel dolgokat, tehát ami jobbról érkezik, inkább ijeszti meg a lovat, mint balról.


Viszont már csak azért is érdemes néha jobbról felülni, mert az állandó baloldali felszállás csigolyarotációt okozHAT.

2018. jún. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!