Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit ajánlanátok egy kezdő...

Mit ajánlanátok egy kezdő lovasnak?

Figyelt kérdés
A jövő héten kezdek el majd lovagolni :)

2018. júl. 12. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Egy lovat ajánlok, főleg hogy ugye lovagolni akarsz. De a nyereg sem jöhet rosszul.
2018. júl. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Szia! Hát igazából majd az edződ úgy is elmond mindent. Szerezz be egy lovagló nadrágot, egy konakot, és egy gerinc védőt, esetleg még egy kesztyűt, csizmát is vehetsz, de eleinte szerintem megfelel egy sport cipő is, bár sztem a csizma jobb. :) a lovaglás rejtelmeibe meg majd az edződ segít meg bele tanulsz majd. :) jó pacizást ;)
2018. júl. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gatya, kobak, kesztyű, csizma, gerincvédő, chaps, és valamiféle lovaspulcsi/dzseki, amit csak arra használsz.
2018. júl. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Egy normális lovarda ad kobakot és gerincvédőt is. Neked egy hosszú nadrágra lesz szükséged egy kicsit hosszabb zoknira és egy sportcipőre az elején, amíg nem kapsz kengyelt.
2018. júl. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Egy normális lovas vesz kobakot és gerincvédőt. A lovarda azoknak ad kobakot, akik egy héten elmennek 1-szer, és ezért nem hajlandóak pár ezer forintért felszerelést venni. Ezek az alkalmi lovasok. A kengyel dolgot pedig nem értem. Gondolom, kengyelben kezd. Vagy, leszedik a kengyelt?
2018. júl. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Nálunk csak az kap kengyelt, aki anélkül stabilan ül tanügetésben. Szóval ki kell érdemelni. Kezdő lovasnak aki heti 1x jön felesleges a kobak az elején. Viszont ha eldöntött tény hogy már pedig hosszú távon,iskolaidőben is csinálja akkor érdemes megvenni.
2018. júl. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Én soha nem lovagoltam kengyel nélkül, és nem is hallottam olyanról, hogy valaki úgy kezdi. Nálunk csak haladókat engednek kengyel nélkül lovagolni.
2018. júl. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Pedig nagyon sok helyen kengyel nélkül kezdik. Hogy megtanuld rendesen tartani magad a lovon.
2018. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%

Azért kezdik kengyel nélkül, hogy megtanulják magukat tartani, illetve nem kengyelből fognak lovagolni, hanem izomból. Meg akkor se esnek kétségbe, ha elhagyják a kengyelt, sokan még pont azért esnek le.

Másrészt a szabadidős ügyességi versenyek belépő szintű legalapabb futószáras versenyszámában a legelső feladat a tanügetés kengyel és szárfogással nélkül, megjegyzem nem hiába.

2018. júl. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
6 lovardába jártam, eddig sehol nem lovagoltattak senkit kengyel nélkül
2018. júl. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!