Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy nézzek ki jól lovaglás...

Hogy nézzek ki jól lovaglás közben?

Figyelt kérdés

Kicsit tinipics*san hangzik a kérdés biztos, de nem az, én arra gondolok, hogy sok lovast látok akik kihúzzák magukat, felemelik a fejüket de mégis rossz nézni ahogy dolgoznak a lóval. Én egy ideje nem ültem nyeregben, mindig csak néztem az órákat. Magamon mire kell majd figyelnem, hogy tényleg szépen lovagoljak és 'jó legyen rámnézni', s ne olyan reakciót váltsak ki másokból mint belőlem azok akik egy krumpliszsák kecsességével ülnek fent? Hobbilovasok vagyunk, és leszólni se akarok senkit, inkább a magam érdekében kérdezem, plusz ha jó valaki technikája akkor az valószínűleg nem is úgy néz ki kívülről mint az akit én láttam.


Köszönöm a válaszokat! :)



2018. júl. 26. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először is ne az legyen a kérdés, hogy kívülről hogy nézz ki, hisz a lovaglás nem divatbemutató, se előadás, hanem egy sport, amit egy társsal együtt űzöl. A legfontosabb, hogy a tartásod, az ülésed számodra és a ló számára is kényelmes és fájdalommentes legyen, a különböző testrészeiddel folyamatos kapcsolatot tudj tartani a lóval, hogy ő is tudja, hogy mit kérsz tőle. Nyilván vannak alap előírások - váll szétnyit, mellkas megemel, csípő magad alá, váll-csípő-sarok egy vonal, tekintet megemel, sarok le, kezek lazán mar fölött... - de hogy ez lovon kinél hogy mutat, az egyéni, függ a testalkattól, súlytól, magasságtól vagy akár a gerinc s görbületeitől is. Attól, hogy valaki "krumpliszsáknak" tűnik, még lehet nagyon rugalmas, harmónikus mozgása, ami a lónak és a lovasnak is jó, ugyanakkor egy kihúzott, "pucsító" lovas lehet merev, kényelmetlen.


Ez a kérdés független attól, hogy ki milyen lovas, egy hobbilovasnak kutya kötelessége a megfelelő ülés elsajátítása, mint egy versenyzőnek, hisz a ló egészsége, a közös munka minősége jelentősen függ a lovas helyes ülésétől.

2018. júl. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ:)

Próbáltam éreztetni hogy én sem divatbemutatónak tekintem, és azért is érdekel mert valószínűleg akinek tényleg krumpliszsák benyomása van az valamit nem jól csinál. Láttam már profi lovasokat, mindenki szépen ült a lovon, persze voltak különbségek de mindnek volt egy olyan aurája és tartása ami tényleg széppé tette(: én is ezt szeretném elsajátítani, bár első sorban a helyesség és kényelmesség a fontos de szerintem ezek a -szubjektív- szépséggel is összefüggenek

2018. júl. 26. 14:15
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
A lótól is sok függ ám.
2018. júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vahyok. Értettem, hogy miről beszélsz, de pont azért írtam én is. A krumpliszsák benyomás csak egy dolog, attól nem biztos, hogy nem jól csinálja, pont azért, mert minden ember alkata, mozgása más, minden ló mozgása más. Ami fontos, hogy az összhang meglegyen, együtt tudjanak mozogni. Pont ezért írtam, hogy attól, hogy valaki csodaszépen mutat a nyeregben, még lehet egy keménykezű, szárakat tépkedő, beállt csípőjű ember, és egy kevésbé szépen kinéző is lehet finomkezű, átengedő lovas. Nekem pl vann egy kis pocakom, szülés után megmaradt, nem is vahyok olyan szép a lovon, mint a huszonéves 40 kilós lányok, mégis a lovammal már az első kör lépés után olyan harmóniában dolgozunk, olyan elengedett, áengedő, apró jelzésekre figyelő, kultúrált, amilyent mások egy bő fél óra lovaglás után se biztos, hogy elérnek.


De persze a válasz attól is függ, hogy a te szemszögedben mit takar pl a krumpliszsák hatás...

2018. júl. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Mást nem tudok sajnos mondani. Ahogy te is mondtad van aki kihúzza magát, stb. mégis viccesen néz ki. Ha most mondanánk neked mondjuk három dolgot amire figyelj, akkor csak görcsösen arra koncentrálnál és nem hiszem hogy ez jóhoz vezetne. De ez az én véleményem.
2018. júl. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sztem még arra is elég fontos figyelni, hogy ne ülj mereven a lovon, kellőképpen lazulj el, és vedd át a mozgását.
2018. júl. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!