Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon felek hogy komolyabb...

Nagyon felek hogy komolyabb serulesem lesz ha leesek a lorol. Valami tanacs?

Figyelt kérdés
Hogy kell ugy esni hogy ne torjem el semmim? Most ez a legnagyobb felelmem. Tegnap eses kozeli elmenyben volt reszem es nagyon meg vagyok ijedve. Elengedtek futoszarrol. Aranylag egesz jol ment mindent. Mar levezettem a lovat. Az utolso kort mentem vele lepesben, jo hosszu szarakat engedve neki hogy nyujtsa meg a nyakat. Megijedt valamitol, beugrott vagtaba, de olyan szinten hogy azt se tudtam hirtelen hol vagyok. Elvileg tok ugyesen kiultem, de oszinten nem emlekszem semmire. Nem tudtam hogy sirjak vagy nevessek. Aztan eszembe jutott hogy mi van ha ilyen gyorsasagbol leesek. Tudom hogy benne van a pakliban meg vele jar a lovaglassal. De ha vert latok ajulok, ha torest latok szinten. Es ezert szeretnek jol esni, es nem eltorni semmimet. Valami tanacs? Elore is koszonom.

2018. okt. 14. 14:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy megijedtél. Bombabiztos recept nincs, de az ösztönök egész jól szoktak működni egy-egy esésnél. És hidd el nekem, sokkal lassabban fogod látni, mint ahogy megtörténik, úgyhogy lesz időd gondolkodni, helyezkedni. Arra figyelj, hogy ne tenyérre-térdre érkezz, hanem próbáld meg kigurulni a dolgot. Többször estem már, és homokon semmi bajom nem lett. A koszosságon kívül. Ha nem úgy peregsz le a lóról, mint egy zsák liszt, hanem megpróbálsz ellene tenni, jó esélyed van arra, hogy megúszd. És ne nézegess lovas balesetek a youtube-on, mert 1- sok esetben az emberi hülyeség az oka, 2- másik része a neveletlen ló, amivel te még nem fogsz találkozni, 3- a maradék versenyen, komoly sebességnél, nagy ugráson, ami szintén ráér még.

Lovon meg sosem bambulunk, hanem egy lépéssel előttük járunk. Vedd észre te előbb a galambot, traktort, libbenő zacskót!

2018. okt. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) és mekkora esély van rá, hogy komoly bajom legyen? Egyszer estem szőrén, mert ügetésben egy nagy kanyart vett velem a ló én meg egyenesen mentem tovább :D abből a lovardából eljöttem, de más okok miatt. Ott csak szőrén tanultam, itt pedig nyereggel, és nem tudom hogy ki jön-e a lábam a kengyelből vagy sem. Nyerges lovaglás során még nem estem. Ez a lényeg
2018. okt. 14. 19:19
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A mai biztonsági kengyelek már tényleg biztonságosak. Ne dugd bele koccig a lábfejed, éppen csak a talppárnával támaszkodj, sarok lent. Így, amint esni kezdesz, kicsúszik belőle a lábad. Igen, gyakorolni kell, hogy lovagláskor meg ne hagyd el. De ez a lényeg a lovaglásban. Itt tényleg igaz, hogy jó pap holtig tanul :) De az iskolalovakon egyenlőre nincs mitől tartanod, nyugi. Ő is csak előrefele vágtázott, se nem bakolt, se nem csinált semmit, hogy elhagyjon.
2018. okt. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A lábam már soha nem jön ki a kengyelből. Tanügetésnél lötyög, viszont inkább abba a hibába esek, hogy nagyon belecsúszik
2018. okt. 14. 20:34
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a buszhoz rohanva csúsztam meg úgy egy kövön, hogy három hónapig nem tudtam talpra ráállni. Egyik családtagom meg tesi órán botlott el úgy, hogy eltört a karja. Szóval, mit kívánsz? Átlagember átlag körülmények között sokszor leesik a lóról anélkül, hogy baja lenne. És van, aki rosszabbul jár. Egy régi anekdota szerint a sokdioptriás szemüveges vadászatkor rálőtt valamire, mire vadásztársa, kinek a bőrkabátjában megálltak a sörétek, dühösen reklamált. A szemüvegestől ez volt a válasz: aki fél, ne járjon vadászni. Ámítás lenne azt elhitetni, hogy a lovaglás veszélytelen. Félős időszakon sokan átesnek, aztán magabiztosak lesznek. Ha nem, akkor abba kell hagyni.
2018. okt. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem rettegve félek. Ha rajta vagyok a lovon már eszembe sem jut. És egyébként ma megvolt az első vágtám futószáron:) Nagyon élveztem.

Emlékszem, hogy amíg nem ment az ügetés nagyon féltem tőle. Aztán most hogy tudok ügetni abban már teljesen magabiztos vagyok. Ha így fog menni a vágta is, remélem elmúlik ez a félelem. Nektek mikorra múlt el? Azt lehet elfelejtettem mondani hogy 2 és fél hónapja lovagolok újra hosszú kihagyás után

2018. okt. 20. 13:07
 7/18 anonim ***** válasza:
37%
Nem volt minek "elmúlnia", mivel a lovasok 99.9 százalékának gondolom eszébe sem jutott soha semmi ilyesmi.
2018. okt. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát azért ezt nem hinném. Szerintem a legtöbb emberben megvan az a kis félsz mielőtt valami új dolgot csinál a lovon, vagy van egy rossz élménye, esetleg esése
2018. okt. 20. 15:13
 9/18 anonim ***** válasza:
26%

"vagy van egy rossz élménye, esetleg esése"


Bocsi, hogy ezt mondom, de ilyen hozzáállással nem sok közöd lehet majd a lovagláshoz a jövőben. "ESETLEG esése"? Az edzőm szerint 15 esés után nevezheti magát valaki lovasnak, addig szezonpacikázó. Még mindig nem értem azt, hogy ha valakinek "van egy rossz élménye" (nem egy lesz) annak mi köze bármilyen félelemhez. Tényleg jóindulatból mondom, de nem hiszem, hogy valaha is lehet lovas az ilyen emberekből.

2018. okt. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
26%
Akik meg "félnek az új dolgoktól" (vagy hogy írtad), azokból nem hiszem, hogy valaha is lehet lovas.
2018. okt. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!