Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves ló, a gazdái felajánlották, hogy nekem adják, ha elfogadom, tavaszig van gondolkodási időm. A lovast a hátára engedi, de ennyi a tudása. Az oktatóm segítene a belovaglásban én most tanulom a vágtát.

Néha nagyon elbizonytalanodom, hogy mit is akarok. Egy saját ló is nagyon jól jönne, főleg ez ingyen, de nem érzem magam még annyira magabiztosnak, hogy lovagoljak rajta.

Ti mit gondoltok, mit csinálnátok a helyemben.

Néha nagyon akarom, de ha mélyen belegondolok meginog a kedvem egy kicsit. 17 éves vagyok és komolyabban egy éve lovagolok. A tartásával nem lenne gond.



2018. dec. 29. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ilyen lehetőséged nem lesz még egyszer az életben, és ha a tartásával nincs gondotok, akkor fogadjátok el. Ha még ráadásul az oktatód is segítene, akkor főleg. Ez még egy fiatal nyers ló, segítséggel ki tudjátok hozni belőle a legjobbat. Nyilván egyedül nem kell ráülnöd de jól összeszokhattok, pucolhatod, vezetheted stb.
2018. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Én ezekkel a feltételekkel simán elfogadnám a helyedben.
2018. dec. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igeen, én is tudom, hogy ez egy nagy lehetőség lenne, de bennem van egy kis félelem, hogy mi van akkor, hogy ha a tapasztalatlanságom miatt valami gond lenne, egyedűl túl kevésnek érzem magam. Minden esetre még átgondolom egy párszor.
2018. dec. 29. 18:44
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

nem vagy egyedül. Bármi gond van kisegít az edződ. Nyugodtan vágj bele nem lesz semmi. Nem mindenkinek van ekkora lehetősége. Ne szalaszd el. :)

Sok sikert

2018. dec. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%

1. vagyok.


Érdekelne, hogy miért vagyok 0%, mikor a többiek is azt írták, mint én?

2018. dec. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, fiú vagyok szóval a kanom nem hiszem, hogy eltartaná....és vágóhídra se menne az biztos, nem azért tettem fel ezt a kérdést is, meg nem azért gondolkodom rajta, hogy levágassam ha "megunom"...
2018. dec. 29. 20:17
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

A legjobb lenne bértartásban tartani és akkor abból se lehet gond, hogy például nem veszel észre rajta egy kólikát (írtad, hogy még tapasztalatlan vagy). Lovagolni pedig csak edzővel és akkor nem lehet baj.

Ha mégis otthon tartanád akkor vegyél mellé társat és próbálj meg minél több szakirodalmat olvasni (mik a tünetei a betegségeknek, mit ehet és mennyit, mit nem ehet, stb.).

2018. dec. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Nekem azért kicsit fura, hogy csak úgy odaadják. Még, ha se papírja, se semmije, akkor is érték...

A másik meg örök igazság: kezdőnek tapasztalt ló való..

Nagy a csábítás, megértem, tényleg, a fél életemet odaadtam volna 17 évesen egy lóért, de ezt nagyon rágjátok át! Van még vagy 20 év az életéből, te jövőre érettségizel, utána továbbtanulsz vagy dolgozol, ki tudja, merre visz az élet... Vele mi lesz? Kotord elő A kis herceget, olvasd el... Ez a felelősség most a te kezedben van.

2018. dec. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Bértartásra a közelemben nincs lehetőség, jó, hogy az edzőm itt van de mindig nem lehet mellettem, minden papírja megvan, a jelenlegi gazdái a közelemben élnek, ha beteg lenne tudnának segíteni.

Még átgondolom, persze. Nagy lehetőség lenne az biztos, de azért az életem fontosabb.

2018. dec. 29. 21:49
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Hűha. 9-est leszámítva nagyon meglepőek a válaszok. Képzetlen ló és képzetlen lovas recept a katasztrófára együtt, ne értsd félre, nem bántani akarlak de annyi negatív árnyalata van ennek a dolognak amit le sem lehet írni. Bértartás kilőve, akkor otthon; de kell mellé társ, te nem tudod tovább képezni tehát kell az edző/ belovagló ami megint csak 80-többszázezer forint, és akkor még a tartással járó költségekről nem beszélgettünk. Nagyon minimum egy év mire te is felülhetsz rá biztonsággal, addigra jön a továbbtanulás: mi legyen belőlem, mi lesz a lóval stb..az pedig megint más kérdés, hogy a jóember miért adja oda ingyen. Én a helyedben nem is gondolkodnék ezen tovább, nem jó döntés. 100% saját tapasztalat, hogy sokkal jobban megéri ennyi idősen inkább lovaglóórákra fordítani a pénzed és energiád, mint saját lóra.
2018. dec. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!