Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A FUTÓSZÁRAZÓ HEVEDER mire jó?

A FUTÓSZÁRAZÓ HEVEDER mire jó?

Figyelt kérdés
Amikor csak futószárazzak a lovat és nem ül rajta senki meg a feje sincs lekotve csak rajta van. Minek kell olyankor rá?

2019. febr. 23. 17:15
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem direkt írtam nagybetűvel
2019. febr. 23. 17:19
 2/10 anonim válasza:
Azért kell, hogy a ló érezze, hogy van a hátán valami, és jobban oda figyeljen!
2019. febr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Így van!Ezt a "nyers" lovakon szokták alkalmazni hogy megszokják a súlyt a hátukon.És fokozatosan teszik rá a rétegeket.Hevedert,pokrócot,nyerget és az ilyeneket és a végén először valaki ráhasal utánna pedig ráül.
2019. febr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt tényleg csak az első "sokkélménynek" szokták így használni, amikor már kb tudja a csikó, hogy mi az a napi munka, istálló, napirend, futószáron körön kell menni... Ha meg véletlen annyira sikerül megijedni és /vagy tiltakozni, hogy hanyatt veri magát, inkább ezzel tegye, mert A nem a nyerget veri szét és B kevésbé nyomja meg a hátát, amikor leér.
2019. febr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De ma láttam h az oktatom akinek már szerintem van vagy 10 éves a lova az volt rajta futószárazás hoz
2019. febr. 23. 20:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak később csatolt rá kikötőszárat vagy kiképzőszárat, hisz az elején ezek nélkül be kell melegíteni a lovat. Valószínűleg te ezt a bemelegítő fázist láttad.
2019. febr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Éppen ugratott a ló
2019. febr. 23. 22:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy előtte volt rajta kikötőszár, aztán az ugráshoz levette. Az oktatódat kérdezd meg.
2019. febr. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valószínüleg azért hogy a ló ugy érezze mint ha lenne valaki a hátán. E miatt jobban koncentrál és álltalában olyankor nem bohóckodnak pl. bakolás. Én erre tudok gondolni.
2019. febr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csikóknál lekötés nélkül akkor szokták, hogy szokja a hevedert magát. Belovagolt lovaknál munka elején és végén lecsatoljuk a kikötőket a bemelegítéshez és a le vezetéshez. Illetve ugratásához se kell a lekötés, sőt egyenesen tilos.
2019. febr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!