Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nemzeti vágtára milyen fajtájú...

Nemzeti vágtára milyen fajtájú lovakkal lehet nevezni? Hidegvérűvel vagy félvérrel lehet?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 15. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem teliverekkel nem lehet. De hidegveruvel nem igazán szoktak mert kevésbé gyorsak. Felverrel meg tudtommal lehet
2019. ápr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Részlet a versenyszabályzatból:

Lovak:

Minden nevező lovas bármilyen fajtájú és nemű, 5 éves (születési év: 2013.) vagy idősebb lóval részt vehet, kivéve az ismeretlen származású, valamint argentin póló póni, Akhal Teke, angol telivér, verseny félvér fajtájú vagy genetikailag oda sorolható lovakat. Az angol telivér és az ismeretlen származás együttesen nem haladhatja meg a 75%-ot (A származási lapokat a 2. ősi sorig, azaz a nagyszülőkig vizsgáljuk). Az Elővágtákon és a Nemzeti Vágtán a lovak azonosításában a Magyar Lótenyésztők Országos Szövetségének hivatalos területi felügyelői is közreműködnek. Az első 2018. évi Elővágta megrendezésétől kezdve a Nemzeti Vágta döntőjével bezáróan a futamokban résztvett vagy nevezett lovaktól bármikor vér, illetve DNS minta vehető a ló azonosságának megállapítása céljából. A pozitív vizsgálati eredmények kézhezvételét követően a ló-lovas páros a versenyből utólag, az eredményhirdetés után is kizárható, és/vagy a további versenyzéstől eltiltható. Amennyiben a Versenyszabályzat és Versenykiírás szándékos megsértésének gyanúja felmerül, mind a nevező, mind a lovas az adott versenyből azonnal kizárásra kerül, továbbá az Elővágtákon és a Nemzeti Vágtán való versenyzéstől határozatlan időre eltiltható. Egy lovas egy lovat nevezhet. Az Elővágtákon és a Nemzeti Vágtán a lovak indulási jogáról a mindenkori versenybíróság elnöke dönt, akinek döntése ellen fellebbezésnek helye nincs. Abban az esetben, ha az Elővágtára vagy a Nemzeti Vágtára benevezett lónak a versenybíróság nem ad indulási jogot, úgy a nevező tudomásul veszi, hogy semmilyen kártérítési igénnyel nem léphet fel sem Lovas-Show Kft.-vel, sem partnereivel szemben. Az import lovak és a hagyományos fajták közé nem sorolható egyedek indulási jogával kapcsolatban a Szervezőbizottság a Magyar Lótenyésztők Országos Szövetségének véleményét kérheti. Import lovak esetében honosított lóútlevél megléte szükséges. Az Elővágtákon és a Nemzeti Vágtán a kancák 6 hónapos vemhességtől az ellés utáni 6. hónap utolsó napjáig nem versenyezhetnek. A fenti szabályok igazolását a Versenybíróság kérheti a tulajdonostól.

2019. ápr. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve a pályát, amit a Hősök terén építenek, és a sérülések számát, tisztességes lószívű lovas nem megy oda...
2019. ápr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval! Az előfutamok során kb minden évben történik halálos baleset. Nekem nem érnè meg....
2019. ápr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Ahogy az utolsó kettő válaszoló mondta, veszélyes. De én nem nézem le a galoppot azért mert veszélyes. Igazából az egész lovassport veszélyes ló és lovas számára is. Viszont tisztába vagyok azzal, hogy mit csinálok és ha bejutok nem teszek olyat amit én vagy a lovam megbánnánk. Én mindig ésszel lovagolok,és törekszek rá hogy a ló biztonságban legyen, ha észreveszem hogy valami nincs rendben nem megyek neki eszeveszetten a következő körnek. Inkább megállok, mert annyit tényleg nem ér, hogy megsérüljön a lovam.
2019. ápr. 17. 16:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem a galoppal van bajom, hanem azzal, hogy derékszög van egy olyan pályán, ahol betonra van némi homok felhordva, és erre ráeresztenek egy csomó felkészületlen, nem hozzáértő edző segítségével vagy pláne anélkül felkészült lovast. Hozzáértő alatt galoppost értek, aki tudja, hogy hogyan kell felépíteni a lovat és a lovast egy ilyen versenyszámra.
2019. ápr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg amit elfelejtettem: te lehet, hogy felkészülsz rendesen, és vigyázol, de melyik is volt az a színész, akit gyakorlatilag lovastul löktek át a palánkon..? A többi versenyzőben sosem lehetsz biztos.
2019. ápr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!