Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van olyan ló ami nem betörhető...

Van olyan ló ami nem betörhető? Vannak othon lovaim és egy jóparat törtem már be de most hozták egyethogy torjem be mert nem bírtak vele

Figyelt kérdés
Eddig rúgott harapott agaskodott. Ezekről le lett szoktatva de kocsi elé nem bírom befogni mert nekimegy a másik lónak agresszív veluk
2019. máj. 23. 11:08
 1/7 A kérdező kommentje:
2 éves csődörrol van szó.
2019. máj. 23. 11:09
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Heréld ki, 3 éves koráig hagyd békén, és utána hívj szakértő belovaglót, aki elmagyarázza neked is, hogy hogyan működik a ló, mivel ártasz neki, és mivel teszel neki jót.
2019. máj. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te még soha életedben nem idomítottál lovat, már a "betörés" szótól is feláll a szőr a hátamon. Nem be(meg)törni kell, hanem megtanítani arra a dolgokra, amiket szeretném, ha elvégezne...

Futószáron gondolom már vezényszóra megáll, elindul, bejön, hiszen addig nem lehet tovább lépni.

Kocsi mögött vezetve szépen megy? Egyedül befogva gond nélkül megy? Boxban a szomszédos lóval nincs gondja?

2019. máj. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is rosszul leszek a betörés szótól.Aki a lovat betörni akarja, az egyáltalán nem ért hozzá, csak azt hiszi magáról.Holott fogalma sincs mi a jó a lónak, igazából nem is érdekli.

Sajnálom szegény lovaidat.

Ha egy ló ennyire agresszív,harap, ágaskodik annak a gazdája az oka! Ő egy agresszív állat, aki kegyetlenül bánik a lóval.Ezért lett ilyen a ló.

Nekem van 2 lovam, 17 évesek.6 hónapos koruk óta vannak nálam.

Soha nem haraptak, nem rúgtak, nem kellett betörni.

Fokozatosan hozzá lettek szokatva hogy valami van a hátukon.Először egy kötél, később egy pokróc, majd a nyereg.De csak 3 évesen.Mikor mindezt jól viselték, még akkor is csak felülés nélkül felhúztuk magunkat a hátukra, majd le.

Amikor a felülésre került a sor, simán elviselték, vidámak voltak,tetszett nekik.Ugyanígy volt a kocsiba fogás is.

A lovakhoz érteni is kell,meg szeretni is kell őket.Ők ezt megérzik és viszonozzák.

Én a nulláról kezdtem a 2 csikóval.A bizalmat kellett kiépíteni velük, mindenfajta agressziótól mentes tartást, szeretetet.

Hogy lett leszoktatva a rúgásról és harapásról???

Gondolom szintén rúgással, veréssel, orrba vágással, megfélemlítéssel.

Mit vársz egy olyan szerencsétlen lótól, akivel agresszívan bánnak, hogy ő ne legyen agresszív?Ne védje magát? Mikor már totál idegbeteg szegény?

Miért kell így lovat tartani??? Mi értelme?

2019. máj. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A hintaló nem betörhető szerintem!Bár nem értek hozzá!
2019. máj. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na és akkor valaki magyarázza el kérem hogy gondoskodjon az ember a lóról ha már úgy került hozzá hogy rúg harap stb.

Ha nem veszem kézbe a dolgot rammaszik később még ennyire se lehet vele bírni.

Igen ahonnan hozták lehet hogy kapott pár taslit de annak megvolt az oka is.

Azt sem lehet tűrni hogy be mész az istállóba hozzá és megharap vagy agyon rúg..

2019. máj. 23. 13:43
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha előző helyén bántották és agresszív lett akkor ne várd el tőle hogy megváltozzon, ha te is ugyanezt csinálod vele. Hívj egy szakértőt a saját és a ló érdekében is.
2019. máj. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!