Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a lovardában a bértartóknak...

Ha a lovardában a bértartóknak korlátlan a nyitvatartás, nem zárnak be?

Figyelt kérdés

Találtam egy lovardát, ami nagyon szimpatikus, de azt írja, hogy a bértartóknak korlátlan a nyitvatartás, ergo akár hajnali háromkor is bemehetnek. Ez hogy néz ki? Van bent a lovarda hivatalos zárása után valami őr? Vagy a bértartóknak van kulcsa?

Köszi a válaszokat!



2019. júl. 21. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez lovardára válogatja. Szerintem a tulajjal beszéld meg előbb. Nálunk személy szerint nem mindig zárják a kaput, tulajdonképpen mehetnék bármikor, be van kamerázva és vannak kutyák. Viszont ha ott is vannak kutyák és elkezdenek ugatni mert pl nem ismernek fel, vagy a lovad nyeríteni kezd, esetleg riasztót kapcsolnak estére és felkel a tulaj, akkor lehet, hogy nem díjazná, főleg, mert nem tudja mi történik. Vagy ha neadjisten valami baleset történik (meginednek a lovak és kiugranak/elszakítják a pásztort/leesel/felrúg valamelyik nem kívánom senkinek ezeket természetesen!!) akkor hajnali 3kor nem tudom lenne e valaki akit fel tudnál hívni. Van egy lovarda nálunk ahol számkódos a kapu, a bértartottak megkapták a kódot és mehetnek amikor csak szeretnének. Viszont ott lakik az edző is egy külön házban ami kerítéssel el van kerítve ott meg kutyák vannak, 2rottweiler, akiket ki szoktak engedni este, nem lenne szerencsés bemenni hozzájuk, mert ugye el vannak zárva, nem ismernek senkit. Lényeg a lényeg most leírtam 2példát amit tudok, hogy itt hogy megy, de szerintem előszor a tulajjal beszélj, ő mit szólna :)
2019. júl. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2019. júl. 21. 21:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Én egy kis zuglovardába jártam anno. Én nem voltam bértartó, de egyike voltam annak a pár lovasnak, akik folyamatosan, évekig odajártak. Nálunk ott lakott a tulaj, egy kicsit távolabb az istállótól, ami külön el volt kerítve, és volt jópár kutya is. Volt rá példa, hogy úgy kellett bejutnunk, hogy nem volt ott senki sem (a tulaj természetesen tudta, hogy ott vagyunk, de ő éppen nem tartózkodott otthon), ilyenkor megkerestük az elrejtett pótkulcsot, vagy átmásztunk a kerítésen, a kutyák minket ismertek és beengedtek. Aztán miután eljöttem onnan, odaköltözött egy lovász is, aki végül állandóan ott maradt, utána már ő engedte be azokat, akik nem a megszokott lovaglási időben érkeztek.
2019. júl. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. aug. 12. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!