Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy háznál pl elhaláloznak...

Ha egy háznál pl elhaláloznak a lakók, (vagy elköltöznek) a háziállatok főként a macskák elpusztulnak amiért nem törődnek velük?

Figyelt kérdés
Oké,tudom,hogy a macskák képesek egereket fogni,de az nem mindig sikerül,és nem mindegyik képes rá.
2019. aug. 12. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Macskák sokszor átmennek másik macskás házhoz.
2019. aug. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Nem. Elkóborolnak, keresnek más macskás helyeket, ahol ha kint marad a kaja, akkor azt ők megkapják.


Egyébként nagyon ügyes vadászok, nem csak egereket, hanem madarakat is megfognak.


Szerintem ritka, ha egy macska éhen hal, vagy a gondozatlanságba pusztul el.


Vagy összeszed valami betegséget, vagy elütik vagy előbb utóbb rájön hogy él túl, vagy befogadja valaki.

2019. aug. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Elpusztulnak, igen. Kevés a szerencsés, aki új gazdára talál, a többség nyáron hőgutát kap, télen megfagy, elkap macskanáthát vagy immunhiányos betegségeket, elcsapja egy autó vagy széttépi egy kutya, netán mérgezés.... a lehetőségek tárháza végtelen, de mindegyik a felelőtlen "gazdára" vezethető vissza, aki magára hagyta.
2019. aug. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Költözésnél gondoskodnak az állatokról - magukkal viszik őket, vagy ha ez nem lehetséges akkor szerető otthonba ajándékozzák őket. Jó esetben, persze.


Halálozásnál nem marad üresen a lakás - emberek gyakran meg fognak fordulni benne, hogy felmérjék az állapotát, a benne lévő ingóságokat. Az állatokat elhelyezik valahova.

2019. aug. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
Hát, elég sok időnek kell eltelnie ahhoz, hogy a bezárt lakásban elpusztuljanak. Először megeszik a tápot, ami ki volt neki téve, elég ügyesek, így feltételezem, a nagyobb zacskó tápot is felzabálják, utána a gazda holtteste jön (igen, megeszik azt is ha nagyon éhesek). hamarabb észre szokták az esetet venni, így a cicák nem pusztulnak el. :)
2019. aug. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Etológusok vizsgálták a házi macskákat, és arra jutottak, hogy a macskák igazából nem háziállatok, hanem félvad állatok, akik kényelemből élnek az emberrel. De ha nincs ember, akkor nagyon hamar képesek visszavadulni - a kóbor kolóniák ilyen macskákból verődnek össze, akik gazdátlanná váltak, vagy már úgy születtek. A macskákban nagyon erősek az ösztönök és az egész testfelépítésük, az összes érzékszervük a túlélésüket szolgálja (nagyon ügyes vadászok). Én hallottam olyat, hogy egy kizárólag lakásban tartott cica felnőtt korában egy tanyára került, és egy héten belül már úgy vadászott, mintha egész életében ezt csinálta volna (napi 10 egér simán megvolt).

De ha lusták, akkor simán keresnek egy olyan balekot, mint mondjuk én, vagy az anyukám... mi mindig befogadtuk az ilyen "ki tudja honnan került ide" cicákat. :)

2019. aug. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, munkahelyemen amúgy pont van egy ilyen macska... meghalt a gazdija, a ház üresen áll. A macska a munkahelyemre jár kosztolni, ott etetik a konyhás nénik (nem ám maradékkal! Hordják neki a macskakaját!). Lassan már fogyóztatni kell, annyira dagi. :)
2019. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!