Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan hogy a cica nem...

Van olyan hogy a cica nem eszik mást csak egy bizonyos tápot?

Figyelt kérdés

Majdnem 4 hónapos és eddig ette a csirke húst,most még a zacsis táp sem kell neki.

Előszőr wiskast kapott és most elfogyott és másik tápot kap és nem kell neki. Elképzelhető ,hogy 5 kis csomag zacsis táp függőséget okozott?

Hogy szoktasam vissza a rendes mamához?

Szépen nőtt fejlődött és majd egy kis nyamvadt lesz,mert nem eszik mást?

Bármi ötletet elfogadom,,,,köszi!!😼😼



2019. aug. 20. 16:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem mamához hanem kajához****
2019. aug. 20. 16:34
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Valószínűbb, hogy a nagy melegtől nincs annyira étvágya. A tápoknak elég nagy a folyadéktartalmuk, ilyenkor szívesebben eszik, mint a szárazabb húst. Próbáld neki húslevesben összetörve adni a csirkehúst, hátha úgy megeszi. Nekem ilyenkor még a zacskósból is csak a zseléseket eszik meg rendesen, ha sima szószosat adok, lenyalják róla a szószt, a többi meg ott marad.
2019. aug. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak egyetlen egy féle tápot hajlandó megenni. Amivel szenvedtünk egy darabig. Pl. a miénk nem eszik semmit amiben hal csak nyomokban van. Van amelyik pl. csirkéset nem eszik. Ki kell kísérletezni melyiket eszi meg. Sok macska rettentő válógatos. Vannak már nagyon jó kölyök tápok.
2019. aug. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt csinâltam tettem hozzá a hús levét is és kis hús darabokat adtam neki.
2019. aug. 20. 17:32
 5/7 anonim ***** válasza:
En macskam csak a szarnyast es a halat eszi, csak aszpikban. Martasos cuccokat csak lokdosi ki a tanyerbol.
2019. aug. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Jsbsnaj ***** válasza:

Az én macskám pl csak az olcsó rosz minőségi tápokat eszi meg sajnos.

A wiskast, purina és még egy csomó jó márkájút nem eszi meg. Cska az olcsokat a lidlis coshida márkájút szereti a legjobban

2019. aug. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
Most 6 cicám van, de volt már 12 is egyidőben. Bedobált és utcáról mentett segítségre szoruló beteg cicaként kerültek hozzánk 3 kivételével. Mindegyik külön jellem. A cicádat túl eteted! 36-48 óra koplalás de hideg víz mindig legyen előtte! Utána ilyen melegben egy tálcán mindig legyen előtte száraz táp (nálam egy kisasztalon hogy a kutyusok ne férjenek hozzá, de a cicák felugranak). Reggel kevés sertés szív felcsíkozva, csirkemáj vagy szív, csirke farhát bárddal felaprózva, esetleg virsli vagy felvágott csak annyi ami azonnal elfogy (utálom a legyeket). Vacsi nincs; illetve a száraz tápból akkor és annyit esznek amennyit akarnak. Lakásban és udvaron is vannak. Irgalmatlan nagy vadászok, egér, patkány nincs a 10.-ik szomszédig! A szőrük fényes, sima, bársonyos. Ragaszkodóak. Jó felépítésűek, nem kövérek és főleg nem soványak. Mozgékonyak, fürgék, játékosak, a lakásban lustán hevernek, ha akarnak esznek. A házi kosztot "koldulják". Játékosak, boldogok. A finnyáskodás/válogatás az első koplaltatás után megszűnt. Néha muszáj szigorúnak lenni (nekem nehezebb volt mint a cicáknak). Néha legyél "kőszívű" az érdekükben. Ne feledd a finnyás, válogatós cica egyoldalúan táplált, ami betegségekhez vezet. Zselés, szószos tápot csak télen (reggel) kapnak. A CICÁKNAK SZÜKSÉGÜK VAN ROSTRA EZÉRT KEVERJ A KAJÁJUKHOZ FŐTT RIZST. EZ KÖTELEZŐ, HA PANELBAN LAKSZ ÉS A CICA NEM KIJÁRÓS.A szobanövények, virágok 95%-a MÉRGEZŐ !!! Semmilyen táp nem okoz függőséget, egyszerűen elkényezteted a cicádat mert lágyszívű vagy.
2019. aug. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!