Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Amikor a macskák menstruálnak...

Amikor a macskák menstruálnak vagy tüzelnek azt miből lehet tudni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy nem látszik. Ugy értem hogy nem vérzik vagy hasonlók.
2008. nov. 15. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Furcsán viselkednek. A mi cicánk például teljesen magába zuhant, csak feküdt, meg dörgölőzött a földhöz. Még a kajájához sem akart odamenni. És én nem tudom, hogy más macskánál ez hogyan van, de a miénknek egy kevés folyós valami (nem vér) jött ki hátul. Mi elvittük dokihoz, mert teljesen megijedtünk, hogy mi baja lehet. Az orvos alig bírta ki röhögés nélkül, hogy szegény csak nagy lány lett. Alig volt égő a dolog.
2008. nov. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Az én macskám vérzett.A multkor reggel amikor mentem ki a konyhába láttam hogy a padlón végig vérfoltok vannak először nem tudtam eltalálni hogy honnan jön csak aztán később vettem észre hogy a macskámból jött.
2008. nov. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Vérezni véreznek ők is, csak mivel tiszta állatok, a legtöbb eltünteti a nyomokat, mielőtt észrevennéd. Ha kinti cicád van, max abból veheted észre, hogy éjjel a környék kandúrjai szerenádoznak az ablak alatt:)Ha szobacicát tartasz, akkor ahogy már írták, a viselkedéséből. Az is lehet, hogy nagyon nyávoly, folyton bújik, ki akar menni, izgatott, vagy épp befordult...Egyébként meg a kutya-macska világban a tüzelés alatt termékenyek az állatok, évente 2szer, tehát ha nem akarsz kiscicákat, ilyenkor oda kell figyelni a "nagylányra".
2008. nov. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahány macska annyi féle:) Nekem az egyik televérzett olyankor mindent, állandóan mosnom kellett miatta, a másik cicámat pedig sosem láttam még vérezni. De tüzeléskor mindkettő dörgölőzik, fetreng a földön, nyávog éjjelnappal, laposkúszásban közlekedik:D Nem lehet nem észrevenni.
2008. nov. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én cicámon sem látszott, hogy vérezne, viszont iszonyatos hangon nyávogott, morgott, hempergett, dörgölőzött megállás nélkül...

Ha nem akarsz kiscicácak mindenképpen ivartalanítsd a macsekot, mert elég szenvedés neki az a pár hét, amíg ivarzik!

2008. nov. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Szia.


Tünetek:Étvágytalansággal kezdődik,nyugtalan lesz,majd elkezd hemperegni és dörgölőzni,végül elkezd borzalmas hangon 'baukolni',én már csak így nevezem,és ha 'szerencsés' vagy,még be is fordul(hogy előttem író szóhasználatát idézzem),ami annyit jelent,hogy rogyasztott lábbal hátat fordít és félrecsapja a farkát rendíthetetlen jeleként annak,hogyha fiúcica lennél,készséggel fogadná a közeledésed.Ami először nekem döbbenet volt,mivel nő vagyok,és nekem csinálta,de a férjemnek nem.Egyébként az enyém ebben az évben,szobacicaként 4x tüzelt eddig,2007 január vége óta nagylány,7 hónapos volt akkor.Majd ivartalaníttatni szeretném,de először szeretnék egy almot tőle jövő tavaszra,addig pedig marad a tűrés,mert a 'szerenádot',amit éjszaka lead,azt egy héten keresztül józan ésszel elviselni nem lehet.Ilyenkor,ha már nagyon nem megy az alvás miatta,hideg vízzel megmossuk kicsit(GYENGÉDEN!!!) a fenekét,amitől észhez tér,és egy időre abbahagyja.Nekem eddig soha nem vérzett.

A macska.hu állatorvosa,dr.Gráf MIklós azt tanácsolta,hogy úgy enyhítsek a szenvedésein,hogy egy lázmérővel ingereljem meg a hüvelybejáratát,mely következtében megtörténik a tüszőrepedés(magyarán elélvez),és abbamarad a tüzelés,kiscica viszont nem lesz.

A nőstény macskák tüszőrepedése spontán következik be akkor,ha az aktus megtörténik,ezért van 90%-ban minden párzásból tüzeléskor alom.


Egy tenyésztő

2008. nov. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
11%
A macskak nem menstrualnak nem vereznek!
2009. febr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
15%
Vidd el Ondódra Góliáthoz.
2010. máj. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

sziasztok. nekem is ez lenne a kérdésem. a macskám ma hajnal óta furán nyávog, bár inkább már ez berregés néha, és a farkát oldalasan tartja, hátul a seggénél meg ilyen vizes cucc jön ki egy kicsi, de nem vérzik. ide jött hozzánk az ágyba és toporzékolt azt hittem hogy lába van elzsibbadva, mikor észre vettük neki hogy hát mégse.

betegnek nem beteg szerintem, mert tisztálkodik meg nedves az orra, meg rohangál össze vissza. Lehetséges hogy tüzel? szobamacska, kimenni nem nagyon szokott, csak mostanában az ablakba ül és nyekereg. tavaly májusi a cica. Ha tüzel akkor az meddig fog tartani nála kb. ? vagy van valami gyógyszer erre? Aludni se lehet tőle annyira be van zsongva. Kérlek írjátok meg mi lehet az oka nagyon fontos, Előre is köszönöm a választ. további szép napot mindenkinek...

2011. febr. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én cicámnak kb 2 csepp volt ami láttam vér.

Most tüzel (kb 2 hete volt ez a vér dolog) most pedig nyarvog pucsít, nagyon oda van szegény. nem lehet nem észrevenni valóban.

2013. febr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!