Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sos! A macskám megevett...

Sos! A macskám megevett valamit. Mi lehetett az? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mentem ki a konyhába inni és olyankor mindig kinézek a teraszra. Nem volt még itt a cica. Rá 10 percre mégegyszer ki kellett mennem valamiért és akkor láttam, hogy a teraszajtóban eszik valamit. Már csak az utolsó falat volt, nem tudtam se megakadalyozni, hogy megegye, se azért

elvenni, hogy legalább lássam, mi az..

Ropogott a foga alatt, valami csont lehetett, a lábtörlőn, amin evett friss vér van. Szóval valószínűleg valami állat. De se tollal, se szőrrel nem találkoztam, amit láttam az a kis darab, már csak valami csont volt.

Nagyon félek, hogy valami baja lesz.

Mérget szoktak esetleg nyers húsba rakni? Ettől félek a legjobban, hogy mérget evett. De tudom, hogy ha valami állat volt, az is lehetett mérgezett:(

Másik kérdés, hogy a macska csak olyan zsákmányt szokott hazavinni/elfogyasztani, amit ő fogott meg vagy olyat is, amit holtan talál?

Nem egyszer volt már a kertünkben halott egér/madár, sose nyúlt hozzá. Etetve van rendesen, vacsorára is evett sokat még 10 óra körül.

Szóval nem tudom hova tenni, volt amikor hozott már haza egeret, de sose láttam,hogy evett volna belőle.

Mit csináljak most?

Kinti-benti macska, de inkább kint szeret lenni a portáról nem nagyon szokott elmenni, viszont most félek, hogy ha kint hagyom akkor ha valami baja lesz el fog menni, mert olyankor úgy tudom, hogy elbújnak a macskák.

És nem fogom látni.

Lehet, hogy túlparázom.

Az is lehet, hogy már máskor is fogott magának valamit amit megevett. De most ezt láttam, és rémeket látok.


2019. szept. 27. 03:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem semmi baja nem lesz.Lehet levadászott valamit vagy elcsent egy kis húst valahonnan.
2019. szept. 27. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, a vér es a csont miatt tuti valamelyik a kettő közül csak nagyon remélem hogy nem volt mérgezett.
2019. szept. 27. 05:29
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Figyeld a viselkedését, ha bágyadtabb, étvágytalan, dülöngél vagy habos a nyála, hány stb., akkor vidd dokihoz és említsd meg, hogy lehet méreg.

Amúgy meg ne parázz rá, mieink is hozzák haza a levadászott állatokat, néha megeszik, néha csak a teraszon hagyják...

Ja múltkor egy kis gyíkot hozott be a konyhába élve a macs, farka végét lecsípte. Azt a gyíkot elengedtem, de lehet a tied pont azt evett, ha tollat, szőrt nem találtál.

2019. szept. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha kap tőled enni, nem hinném, hogy ráfanyalodna döglött állatra. Az enyémek a galambokat szokták elkapni, gyakran hoznak haza egeret vagy pockot is, utóbbiakat általában teljesen eltüntetik. Ha vért láttál, akkor szerintem nem lehetett embertől kapott hús, inkább valami apró, frissen fogott állat.
2019. szept. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egy egér volt amit ropogtatott.
2019. szept. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is egér volt, mert leginkább azt tudja a macska nyom nélkül elfogyasztani. Figyelni kell a viselkedését, mert bár nem sok esélye van, de sajnos lehetséges, hogy mérgezett egeret evett. Ugyanis a mérgezett rágcsáló lelassul, így könnyebb prédája lesz a ragadozóknak. De azért ne parázz, hanem csak figyeld a macskát 2-3 napig.
2019. szept. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sajnos beteg lett:(

Egész nap nem volt semmi baja, volt étvágya, jó kedve volt. Este elkezdett folyni a nyála, öklendezett sokat, majd hányt is és ment a hasa. Már csak ügyeletre tudtam vinni.

Ott azt mondta a doki, hogy nem gondol konkrét mérgezésre. Inkább valami fertőzés. Nem tudom, hogy ezt, hogy tudta biztosra megállapítani. De nagyon remélem, hogy igaza van, kapott gyógyszert meg injekciót. Azt mondta a doki, hogy rendbe fog jönni. Holnap majd vissza kell vinni.

2019. szept. 28. 00:27
 8/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom! Ritka véletlen és sajnos pont a te cicád az a mázlista akivel megtörtént. Most figyelj oda nagyon rá és ha valami különöset vagy furát látsz nála vidd dokihoz. De szerintem ennyi idő után minden rendben lesz vele. Jobbulást neki!:)
2019. szept. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia,hogy van a cica?
2019. szept. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és az érdeklődést! Aranyosak vagytok! :)

Már sokkal jobban volt másnap is, de még vinni kellett dokihoz 3 napon keresztül,ahol kapott injekciót meg gyógyszert. Tegnap volt az utolsó, amikor menni kellett. Már teljesen jól van, még mindig diétázik, de már fokozatosan vissza lehet állni a normális étrendre.

Az volt a szerencse, hogy egyből rohantunk a dokihoz, mert egyebként lehet, hogy nem úszta volt meg ennyivel.

2019. okt. 1. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!