Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy kiscicát az...

Találtam egy kiscicát az utcán. Már nem olyan pici szóval sztem tud enni szilárd kaját. Mit adjak neki? Holnap lesz pénzem. Ajánljátok valami házi kosztot amit adatok neki. Vagy tej?

Figyelt kérdés

2019. okt. 16. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tejet ne, megf.satja! Házi koszt sem a legjobb, de ha van egy kis husid, amit jól megfőzöl neki (nem fűszeresen), akkor az mehet. :) vizet adj mellé és akkor ellesz addig.


Azért dokival mindenképp nézesd meg majd!

2019. okt. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Húst vagy tojást főzz neki fűszerek nélkül, esetleg májkrém vagy párizsi, ha más nincs otthon... De a kenyér, tej meg ilyen sz4rok nem valók neki!
2019. okt. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Főzz neki valamilyen húst fűszer nélkül. És ha még kölyök, aprítsd fel neki picire. Nyers, felvert tojást is adhatsz, vagy parizert, de csak ma, hogy a mai napot átvészeljétek. Ezek ne legyenek mindennaposak.

Amit ne adj: Fűszeres, sós, füstölt áruk, tej, nyers sertés.

Esetleg lehet még májkrém konzerv, halkonzerv, de öblítsd ki az olajból és törd össze villával.

2019. okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Max 10%os tejföl de ne szoktasd főtt meg embeti dolgokhoz teli van sókkal tartôsító meg stb mérgekkel . Főttet se füszereset vadonban nem esznek . Jobb tápot szerezz ami nem színes sem reklamoznak . Tasakos darabos vackok csak zselék víz meg szója , inkább alutálkás pástétom .
2019. okt. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Tojást nem kehet nyersen! Meg kell főzni, vagy sütni, SÓ ÉS FŰSZERMENTESEN!


Megha hús is van otthon, másnem kolbász (nem neki való, de egyszer adhatsz neki).


Vagy ha más nem, most ilyen olcsóbb konzerv kb. 150 Ft, annyi pénzed csak van, azzal egy kiscica kihúzza. Aztán majd veszel valami jobb minőségűt neki, kölyöktápot. Meg alapból keveset eszik ám.


Ami érdekes, hogy tényleg a cicák többsége laktózérzékeny, de az én kiscicámat nem fosatta meg (anyámék adtak neki...), pucoltam az almot utána, úgyhogy tudom. Mivel még szoptak, ezért le tudják bontani a laktózt...


Esetleg sajtot, ha az van otthon, sajtot még a laktózérzékenyek is bírják.

2019. okt. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Máj, szív, csirke farhátról a hús mehet picinek is főve összetörve. Tojás fehérje főzve. Pici só menjen bele, kevesebb mintha magadnak csinálnád, de semmi más fűszer. 75Ft volt nekem 3 máj, annyid csak van! A cica húsevő! Ha semmid nincs, de nagyon lapos a cica, egy kis főtt rizs vagy krumpli, májas életmentő lehet.

Konzervek nagyon gagyik, a drága is! HappyCat, Smilla, Sanabelle tápot ajánlok, nem olyan rohadt drága, de nem gagyi, mint az olcsók, és nem ízfokozós mint a Whiscas vagy Friskies.

2019. okt. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Só nem kell a macskának, egyáltalán! Meg kígyóubi és répa sem, kedves utolsó! Még mindig.
2019. okt. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Talált cica, honnan tudod milyen kiszáradt, szakadt állapotban van? Ha megy a hasa is, mint a legtöbb gazdátlan kintinek, akkor igenis kell a pici só! Kevés répa, és kb. 20-30% krumpli vagy rizs van az olcsóbb és közepes tápokban, azért írtam, hogy ha nagyon nincs más, de éhes a cica, adjon azt! Uborkát hol látsz? Nekem pl. megeszi, de ki mondta, hogy azzal kell etetni?
2019. okt. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!