Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek van kandúr és...

Szerintetek van kandúr és lánycicus közt kimondható különbség mint pl az hogy a lányok kisebb termetűek általában? Más tulajdonságokban mondható, hogy aktívabbak és több játékot társat igényelnek a fiúk?

Figyelt kérdés
A fajtiszta cicusok előnyei hátrányai háziakkal szemben vannak?

2019. nov. 22. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a méret. Jellemre mindegyik más. Ami saját tapasztalat, de nem általánosítanék, nálam a kandúrok sokkal simulékonyabbak, bújósabbak.
2019. nov. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted minden lány és fiú cicus a két csoportban azonosak?

.

Minden macska nemétől függetlenül egyéniség.

2019. nov. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem csak a méret.


Sok cicám volt már, és látom a különbséget.

A kandúr cicák, tényleg sokkal bujosabbak, lustábbak.

A nőstények önállóbak, sokkal jobb egerészőek. Nem is lehet őket annyit ölbe venni. Vadabbak.


Ja, és még valami, nálunk csak a kandurok alszanak hujjje pózban.

A csajok ,csak össze gombolyodnek, vagy esetleg kiforditjak a fejüket.


Viszont amíg a kandúr szinte bárhol elalszik, addig a csajok szeretnék egy helyen aludni. Sőt,örzi az ágyat.

2019. nov. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze mindegyik egyéniség, de van a nemek közt különbség.


Fajtatiszta cicám, is volt már.

Igazából attól függ melyik fajta.

Az egyik dumalosabb, a másik csendesebb.

A sziámi nagyon öntörvényű.


Nekem perzsa volt. Csendes , nagyon okos cica volt. Olyan sok vizet nem zavar típus, csak a szőr mindenhol.


Szerintem fogadj be egy hazicicát.


Attól is függ mire szeretnéd?

Faluba kinti bemtinek?


Vagy szoba cicanak?

2019. nov. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is a kandúrok voltak bújósabbak, a lányok meg tudtak egerészni annak ellenére, hogy nem voltak éhesek.
2019. nov. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, akkor most megint a kandúrok nyertek bujósságban..:) Benti, lakásban tartott cicust szeretnénk és lehet hogy kell kettő egyszerre hogy egymással legyenek jóban és ne a lakást szedjék szét amíg egyedül vannak itthon akármi miatt.. Illetve para még óriási, hogy annyira bentiek lennének, hogy reményeim szerint a gangra sem akarnak majd kimenni mert félteném, hogy leesnek a 7.emeletről ami akármennyi életük is van biztosan azonnal véget érne ha leesnek véletlenül onnan.. Tehát ha kínzás a benti létezés a macskának akkor emiatt lehet hogy fajta lesz, mert a tenyésztők eleve nem is adnak kintre tartva ilyet általában. Persze ettől még a fajta is kiszökhet, tehát olyat keresünk, ami nyugis (nem akar kiszökni de emberekkel akar játszani) és bújós és nincs feltétlenül nagy szája de persze ha dumálni akar valamit akkor megbeszéljünk..:)
2019. nov. 24. 21:56
 7/8 anonim ***** válasza:
A kandúrok közvetlenebbek a gazdájukhoz úgy mint a kutyák. Nagyok erősek, tökösek, kényeskedő és hisztis mint egy pasi.
2020. febr. 22. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Snapette ***** válasza:

Nekem is az a tapasztalatom, hogy a kandúrok jobban igénylik a simogatást, kényeztetést, de ugyanakkor a saját igényeik szerint, és ha épp nincs rá kedvük, akkor nem nagyon tűrik, ellenben a nőstény eltűri, ha épp nincs is nagy kedve rá, és inkább otthagy, de nem karmol vagy harap. (A fiú sem harap úgy igazán, csak teszi magát, de azért nem szeretem a fogait érezni a kezemen.)

A kandúroknak még ivartalanítás után is nagyobb igényük van arra, hogy mozogjanak, úgy tapasztalom.

Most nekünk is kettő van, és valóban sokkal jobban elvannak, mint amikor egy volt csak, bár mikor fogócskáznak, az azért egy mozgalom, hát még mikor az arcodon startol az egyik. Mit mondjak, megébredtem rögtön, pedig egyébként táncolhatnak rajtam, nem zavar.

2020. nov. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!