Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az én cicámat miért nem...

Az én cicámat miért nem érdeklik a szobanövények?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy minden növényt megrágnak. Az én cicám soha, egyiket sem bántotta, nem is megy a közelükbe sem. :)
2019. nov. 29. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az állat nem buta, lehet megrágja egyszer, de ezek a növények általában rossz ízűek, szagúak, szóval többször nem lesz hozzá kedve.

Nagy kedvenc a szobapáfrány, nem rágja, csak nézi, szaglássza, le kell rakni a földre mellé és elvan. A mérgező pálmám nem érdekli egyáltalán, faleveleket, botokat szokott rágni meg virágföldet néha. Passz. Macska.

2019. nov. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémet sem érdekli, de én örülök neki mert rengeteg növényem van és csomó mérgező is a cicákra. Szóval eleinte nagyon aggódtam de soha nem piszkálta őket. Ami csüngősebb, érdekesebb a cicának azt feltettem olyan helyre hogy ne is lássa és nem is foglalkozik vele.
2019. nov. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én macskám sem rágja meg a növényeket, nem érdekli őt. Sőt nem ébreszt hajnalban, hogy éhes.Az igazság az, hogy amikor reggel 6-kor kell mennem akkor én sem tudom felkelteni, hogy egyen. Ki kell írnom a család többi tagjának akik 7-8 órakor kelnek, hogy adjanak enni a macskának. Későn kelő a macsek..:)
2019. nov. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerencséd van az enyéim igazi kis növénygyilkosok. Minden növényem kinnt van a teraszon ahova a macska nem megy ki(pedig megtehetné, van háló csak sz*rik a külvilágra, jól elvan a kis kastélyában a szolgáival :D)

Orchideákkal próbálkoztam mindig kaptam ajándékba amiknek letépkedik a szirmait, bimbóit. Nem is játszanak vele csak letépik és otthagyják. Azóta nincs orchideám sem.

Anyukám perzsája viszont rá se bagózik a növekenyekre. Egyedül ha pl átültet valamit akkor szeret a friss virágfölddel szórakozni de ennyi.

Szerintem macskája válogatja

2019. nov. 30. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi részben a növények miatt sem nagyon engedjük be őket a házba, nem megrágják a növényt, hanem kikaparják a földet és belepiszkítanak.
2019. nov. 30. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyémeket sem érdeklik a szobanövények, pedig van sok. Néha előfordul, hogy az ablakpárkányról nézelődés közben levernek egy kaspót, párat összetörtek, ezért ott lecseréltem a kaspókat műanyagra. Régebben volt egy cicám, aki egy fűre hasonlító levelű növényt néha megrágcsált, de nem lett semmi baja tőle. Benti cicáknál a macskafű segíthet. Az enyémek kijárósak, találnak kint füvet, ha kell.
2019. nov. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert húsevő. Ha zsiráfot vettél volna érdekelné a növényzet.
2019. nov. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. nov. 30. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!