Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet az oka, hogy leszokot...

Mi lehet az oka, hogy leszokott az alomról? Hogyan tudnám visszaszoktatni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy exkandúr cicám aki idén lesz 3 eves májusban, tavaly hoztunk melle egy kislányt aki kb. ugyanakkor lesz idén 1 evés. Nagyon gyorsan megszoktak egymást, sokat játszanak és azóta mintha a kandúr is nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lenne amióta van társa (lakásban élünk). Régebben éjszaka rohangált fel-alá és volt, hogy nem találta a helyét, azóta nincs ilyen. Miután jött a kicsi, azt követően pár héten/hónapon belül leszokott a nagy az alomról (a kicsi teljesen szobatiszta). Nem ürít mindenhova a lakásban és a pisilést is az alomba végzi továbbra is, nagyobb ajándékát közvetlen az alom előtt helyezi el kb. 5cm-rel. Vettünk nekik másik alomtálcát is, kipróbáltunk másfajta almot a bentonitostól a szilikátoson keresztül a préselt fapelletig, továbbra is közvetlen elé intézi a nagyobb dolgát. Találkozott ilyennel esetleg valaki? Mit lehetne tenni, hogy visszaszokjon?
2020. febr. 12. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Orvosnál voltatok? Annak is lehet tünete, hogy valami gondja van. Ha fáj, azt az alommal társítják (ott fájt, nem megyek oda).


Másik tippem, mennyi alomtálcátok van? Azt szokták mondani, hogy macskák száma +1 az ideális. Lehet, hogy nem tetszik neki, hogy ugyanoda ásson, mint a kisebbik.

Vagy, annak ellenére, hogy látszólag jól elvannak, nem érzi magát (még?) teljesen biztonságban. Almozás közben eleve kiszolgáltatott, illetve az alom a fedettsége miatt (ha fedett) és/vagy amiatt, hogy jellemzően elzárt helyre, valamilyen zsákutcába pakoljuk - beugró a folyosón, sarok, wc mellett a kis helyiségben, stb stb stb... Szóval, a macska úgy érezheti, hogy sarokba van szorítva, a menekülési útvonala nem biztosított, emiatt nem mer az alomba menni. Ezt érdemes vègigjárni-gondolni, hogy tudtok-e változtatni.

2020. febr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2db alomtálca van és a wc mellett van mindkettő a wc két oldalán. Valóban sarokban van az egyik és az van ott régebb óta. Pisilést azt abba intézi minden gond nélkül most is, illetve régebb óta használja azt, így nem gondolnám, hogy azzal lenne így problémája, orvosnál eddig csak akkor voltunk amikor ivartalanítva lett...lehet akkor megérne egy kört, hogy megnézze?
2020. febr. 12. 09:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem messzebb kéne tenni egymástól a két alomtálcát, hogy mindkét cicának meglegyen egyértelműen a saját helye.
2020. febr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez lesz a gond, nem jó a tálcákat egymás mellett sorakoztatni, egy eleve elzárt szűk helyen.
2020. febr. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez a "probléma", már évek óta.

De már nem probléma, elfogadtam. Még mindig jobb, mintha félrepisilne. Első cicához, második cica. Ivartalanítva mindkettőI. Innentől a kaksi a nagycicától az alomtálca mellé. Orvosi kivizsgálás megvolt. Szerintem, nálunk az a gond, hogy a kicsi nem hagyja nyugodtan wc-ni a nagyot.A másik gond, hogy bár három tálca van, a kicsi mindegyiket használja.

Csináltam olyat, hogy a wc-ben, arra a felület darabkára, ahol nem volt tálca, papírt meg zörgő, tudomismit raktam le. Hátha elveszi a kedvét a félrekaksitól. De utána elgondolkodtam, hogy még mindig jobb, hogy ide, mint a parkettára. Itt könnyű a felületet fertőtleníteni.

Ami jobban zavar, hogy látom rajta, hogy tudja, hogy "rosszat" csinál, pedig nem szidom le.

Ha vendég jön, felkészítjük (a vendéget), hogy kissé neurotikus a kis drága:); és ez van.:)

Amit megpróbálnék, ha lehetőségem lenne rá, hogy a kicsi ne tudja zavarni, wécézés közben, de fogalmam sincs, hogy. Mindig megy utána.

Volt már két cicám ( másik páros) együtt, de velük nem volt ilyen gond.

2020. febr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálom valahogy különrakni, bár nem tudom mennyire fogják a másikat használni mert mindketten leginkább ugyanarra mennek (az újabb tálcában ritkán fordul elő 1-1 pisi). Igen egyébként a kőről nekünk is könnyebb feltakarítani, viszont elképzelhető, hogy hamarosan másik albérletbe kell költözni és ráadásul ismerőssel történik összeköltözés és nem szeretnék semmi problémát az együttélésben, jobb helyen meg családtagot nem ajándékozunk el :)
2020. febr. 12. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!