Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hipoallergén cicának milyen...

Hipoallergén cicának milyen tápot?

Figyelt kérdés

Milyen tápot ajánlotok? 11 éves leányzó - már kiskorában ivartalanított - cicáról van szó. Diagnosztizált hipoallergén már egy ideje.


Annyi a problémám, hogy Royal Canint kapott eddig, de sajnos a széklete eléggé híg volt. (De legalább a sima kajától megszűnt az állandó öklendezés/hányás)

Próbálkoztam (természetesen átvezetéssel) Kattovit fajta szárazzal. (Dokinéni mondta, hogy csak száraz hipoa. a rohamjai óta!)

Attól a széklet normális volt, viszont arra "nem járt" rá, egyem meg a szívét. :) Royalt falja, sajnos...

Egyébként kedve szuper, játszik, ugra-bugrál, kergeti a lepkéket ha kimegy, meg a szomszédból betévedő másik cicákat is. 😅


Most az ár másodlagos, milyen száraz, de minőségi érzékeny kaját ajánlotok?


Köszönöm szépen!

(Egy aggódó "apuka" 😊 )



2020. márc. 20. 10:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Kiegészítés a széklethez: Híg és normális között ingadozik, de mivel a másik táptól normális volt, feltételezem a Royalban van valami amit nem tud megemészteni rendesen.
2020. márc. 20. 10:39
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tisztázzuk. A tápok hipoallergének, a macskád allergiás. Tudni kéne, hogy mire érzékeny, akkor tudunk csak tápot ajánlani.
2020. márc. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Gastritis" volt feltüntetve a kórlapon, mivel normális tápot kihányta folyamatosan. "Egyféle hypoallergén" tápot javasolt a kezelőorvos. Kapott mellé még gyógyszert is, azt adagoltam szegénynek fecskendőben. Vért vettek tőle, meg lett ultrahangozva 2x is, nem találtak nála semmit. Dokinéni azzal magyarázta a semmi sem látszodikot, hogy mivel 8 évig panelben élt és utána kertesbe vittem át, eléggé megviselhette. Hála égnek azóta nincs hányás, a táp jól teszi a dolgát. Viszont a székelés nem 100-as a Royal Caninnal.

1x történt az a kezelés óta, hogy halkonzervet bontottam, salátába tettem bele, akkor felugrott az asztalra és mivel már panaszmentes volt, adtam a halból neki. Másnap úgy jöttem haza munkából, hogy végighányta a lakást... Azóta hiába kunyizik húst/halat, nem esik (eshet) meg a szívem rajta, mert hányás lehet belőle.

2020. márc. 20. 13:39
 4/7 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem: Amikor ténylegesen leköltöztem, akkor nem sokkal rá, volt egy 1-2 éjszakás hányós korszaka, de az lezajlott hamar, egy évre rá jött az a brutális hányássorozat. Természetesen nem volt kizárva az sem, hogy esetleg a szomszédba átlopkodva valamit megehetett. De, mint írtam a vérkép és az ultrahang okés volt. Nehéz eset :D
2020. márc. 20. 13:43
 5/7 anonim válasza:
Szia! Mi kölyök cicánkkal küzdöttünk hasmenéssel, egy ideig ő is Royal gastro intestinal tapot evett de sose volt tole 100%os a kaki. Valtottunk Hills i/d tapra, +kapott huminsavat, es szerintunk a siker kulcsa a Probicol H paszta volt. Vagy lehet ezek kombinacioja,de mi a Probicol H pasztarol gondoljuk, hogy rengeteget segitett.
2020. márc. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
[link] mi ezt adtuk vizben elkeverve, fecsibol.
2020. márc. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2020. márc. 21. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!