Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicàk nem kaphatjàk meg a...

A cicàk nem kaphatjàk meg a koronavírust, de úgy hallottam, a bundàjukon, tappancsukon behozhatjàk a hàzba. Igaz ez?

Figyelt kérdés

Van egy kinti cicàm, aki aludni bejàr. Félek, hogy behozhatja. Olvastam egy cikkben, hogy a kutyàk bundàjàt, meg tappancsàt is àt kell törölni séta utàn. Minden este kicsit nehézkes ezt megtenni, meg, nem is biztos, hogy elég alapos, plusz a cicàm bejàr a szembe szomszédhoz, aki nem éppen a higiéniàról híres..

Viszont azt sem tudom, hogy bírnà a cicàm hónapokig bent...:/


2020. márc. 30. 21:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, nem is a vírus miatt kéne bent tartani szegényt, hanem azért, hogy ne üsse el az autó, ne kapja el egy kutya, ne egyen mérget, ne lőjék agyon, ne nyúzzák meg élve, stb. Ezek mind sokkal veszélyesebbek a vírusnál, ha elhagyja a telket a macska, folyamatos életveszélyben van.
2020. márc. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Hát... Akkor lenne ez reális veszély, ha megtörténhet, hogy egy vírushordozó ember módszeresen végignyalogatja a macskádat odakint.

Vagy esetleg egy légtérben vannak napokig, igencsak virustelitett légtérben.

Minden más esetben a szellőztetéskor bejövő por/pollen komolyabb veszélyforrás.

2020. márc. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

52%ban hasznos??? ki pontoz le? Tény, hogy a szőrén rajta lehet, és az hogy bemegy vele a lakásba.

Az meg milyen hülyeség, hogy lenyalja nincs rajta? Benne van akkor. Az sem jobb. Ráadásul nem biztos, hogy mindet le nyalja vagy le tudja.

#10es te sem vagy sokkal okosabb. Nagyon egyszerű: macskára rá, onnan megsimogatod rá, onnan beveszed a szádba a kezed vagy bármi történhet ember.

Istenem de sok az idióta

#11 ezeket meg ki kérdezte, csomó macska kinti amúgy is, úgy csinálják ahogy nekik jó, a kérdésre meg nem válaszoltál.

#12 te sem vagy magadnál. Miért kéne végignyalogatni? elég ha vki tüsszent egyet 2 méter sugarú körben 3 órával azelőtt (najó ez biztos zárt légtérben mérték szv lelegyne fél óra) és a vírus rászáll a macskára... És engem pontoznak le szabjátok meg.

Amúgy a kérdezőnek: szívesen :) legalább 1 értelmes információd volt...hihetetlen mi megy itt. és osztják az észt.

2020. márc. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy klóros vízzel törölgettem a tappancsàt? Előbb kérdezzél, okoska... Szappanos vízzel töröltem meg, az is pusztítja a vírust, ha nem tudnàd. Egyébként, nekem egyáltalán nem tűnik kamunak a belgiumi eset. Egy kutya is volt Hong-Kongban, aki meg is halt a vírusban.

Köszönöm utolsó, igen, ezt màr sokszor megkaptam itt, hogy miért van kint a cica.. én sem feltétlenül értek egyet a kinti macskatartàssal, ő egy befogadott 7 éves cica, előtte mindig csak kinti volt, az ivartalanítási làbadozàsi 1 hetet is alig bírta ki bent. Ezen kívül, van bent egy 18 éves cicàm, akinek ő màr többször neki akart menni, amit nyilvàn nem fogok hagyni, àllandóra meg nem tudom őt elszeparàlni, mivel van még bent egy szintén kicsi befogadott cica, ő is többnyire külön van az idős cicàtól, azt is elég strapàs megoldani..Ettől függetlenül, aggódom érte, hogy kint van, de szerencsém van vele, mert nagyon keveset màszkàl el itthonról.

2020. márc. 31. 01:50
 15/17 A kérdező kommentje:
Egyébként, nem a kisujjamból szoptam ki ezt az egészet, youtube-on zàllatorovos néven beszél róla egy àllatorvos, hogyha fertőzött ember simogatja még pl. a macskàt, vagy rà tüsszent, akkor simàn rà kerülhet.
2020. márc. 31. 01:54
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy sokan nem tudják, hogy ugyanúgy van koronavírus macskáknál is. Sokan egy kalap alá veszik, pedig nem ugyanaz. a COVID-19 emberekre fertőző, NEM kaphatják el állatok. a macskák koronavírusa a macskák közt terjed, és ezzel sincs semmi baj, ha nem kezd el náluk mutálódni - akkor lesz FIP-es a macska. a belgiumi eset szerintem sem valós. BÁR! tegyük fel, elkapta. 786ezer megbetegedés van most az egész világon a wiki szerint. ennyi emberből ha csak a felének van háziállata, az 393ezer. ennyiből egy eset nem ad okot a félelemre - nekem legalábbis.

igen, behozhatják a szőrükön a vírust, és ehhez elég megsimogatnia valakinek - nem véletlenül nincs kézfogás sem manapság, onnan is terjedhet.

2020. márc. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, szerintem is.
2020. márc. 31. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!