Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska fialás jelei?

Macska fialás jelei?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy 6 éves szuka macskám, kb 61 napos terhes. Először is legyszi ne írjatok az ivartalanítást mert nem az a kérdés. Írnátok nekem hogy mik az első jelei hogy fialni fog? A hasa már már lentebb van ereszkedve, nagyon bújós. Van már neki készítve egy láda, abban elég sokat fekszik mostanában. Most is itt van bent velem, és gyurmázik. A bimboja lent rózsaszín. Folyton követ már 1 hete és az én társaságom keresi és nem a szuleimét. Szinte már olyan mint egy hordó :) nagyon sokat tisztítja magát. Eddig ezek az észrevételek. Köszönöm a válaszokat előre.

2020. ápr. 15. 10:10
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Illetve nagyon szereti ha a hasát simogatom, és már látszik hogy a kiscicák mozognak benne
2020. ápr. 15. 10:12
 2/15 anonim ***** válasza:
Legkésőbb pár napon belül meg lesznek. Amit leírtál, az mind jel, konkrétan ezek az első jelek. Szóval kb bármikor szület. Ezen kívül az étvágyán is megfigyelhető. Általában előtte sokat eszik a nőstény, hogy legyen ereje, aztán a szülés előtt kb 24-48 órával már alig eszik. Nyugtalanabb lesz, feszeng, fájdalmai lesznek (összehúzódások). Sokat fog mosakodni ott lent és csöpöghet belőle váladék, vér.
2020. ápr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 dellfil ***** válasza:

Igen, nemsokára meglesznek a kiscicák. Egy-két nap lehet még vissza. Írod, "A hasa már már lentebb van ereszkedve, nagyon bújós." és "Folyton követ már 1 hete és az én társaságom keresi..." Ez is jelzésértékű. :)

Amúgy ma, vagy holnap - ha teheted - legyél a közelében. Már a tény, hogy ott vagy is sokat segít neki.

Az is jó, ha az odakészített ládát preferálja. :) Nagyon valószínű abba fog elleni. De ha nem, és te ott vagy beleteheted. Illetve még a kismacskák "kihúzgálásával" is segíthetsz neki. Tudom, ez utóbbi megjegyzésemért meg leszek kövezve... :) Pedig, ha óvatos vagy nem ártasz neki.

No ennyi. Csak segíteni akartam. :)


dellfil

2020. ápr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

Aztán az állatorvossal beszéltél e már? Mert ha ezeket a tüneteket gyk-n kell kitárgyalni, akkor biztos lehetsz benne, hogy szükség lesz rá. Nem árt, ha megnézi a kicsiket, és az anyàt is, hogy minden rendben kijött e, aminek ki kell, és nincs e egyéb gond. Te laikus szemmel nem ismered fel, hogy minden rendben van e.


És igenis IVARTALANÍTÁS, amint lehetséges lesz a kicsik után. Mert egyrészt így is van elég macska, másrészt meg semmi szükség rá, hogy ilyen hozzáértéssel szaporíts.

2020. ápr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
utolsó: felesleges ezeknek magyarázni. nem fogják megérteni se azt, hogy ne szaporítson, se azt, hogy vigye állatorvoshoz, se azt, hogy ivartalanítsa. és most lehet lepontozni, már megszoktam, hogy a gyk egy nagy, felelőtlen, szaporítógyári munkásokkal teli putri.
2020. ápr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tisztelt 5os :) egy egyszerű kérdést tettem fel, és én választ szerettem volna kapni. Tévedsz mert a macskaim illetve a kutyám rendszeresen ellenőrizve van allatorvossal, csak most a korona tekintetében, nem szeretnénk állatorvoshoz fordulni, így gondoltam meghallgatok pár személyes tapasztalatot.:) mindenesetre köszönöm a válaszod amit persze azért írtál mert ismered a körülményeink;) további szép napot!
2020. ápr. 15. 14:14
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Szerencsére az állatorvosok a vírus idején is rendelnek, és abban meg pláne nem akadályoz a vírus, hogy felhívd telefonon az állatorvost, ugye?
2020. ápr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! Már a többiekkel nem is foglalkozom, hiszen egy dolgot kérdeztem, személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Természetesen várok további tapasztalatokat! :)
2020. ápr. 15. 16:12
 9/15 dellfil ***** válasza:

Bizonyos "válaszadók" - nincs rájuk találó és NEM sértő kifejezésem - figyelmen kívül hagyták az "Először is legyszi ne írjatok az ivartalanítást mert nem az a kérdés." - kérésedet. Nem véletlen. Jól lehet rugózni rajta, és mehet a szemforgatás ezerrel. A... francba is. :)


dellfil

2020. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem is az ivartalanításról beszéltem (csak mint jövőbeni opcióról), hanem arról, hogyha azt akarja, hogy a szeretett(?) macskája meg a kicsik is túléljék a kalandot, akkor ahhoz orvosi segítségre lesz szüksége.

Környezetemben is volt ilyen, a miérteket is kimagyarázták, bele se megyek, de mivel a kérdezőhöz hasonlóan fingjuk se volt a macskák vemhességéről, a négy kicsiből három elpusztult, mire hasonlóan kiváló fórumos segítséggel eljutottak odáig, hogy mihez is kéne kezdeni. Pedig ott volt tapasztalt cicamentő segítség (nem én, egy másik ismerős), de távolról kommentekben az kevés.

És még az utolsó sem biztos, hogy túléli, bár neki talán már lehet esélye.

Ezért pofázom az orvost, nem azért, mert rühellem a házi szaporítókat. Azért is, de szerintem egyetlen kommentben sem fröcsögtem, pedig aztán lenne okom, miután a kérdező privátban is megtalált... csak ha már ilyen ügyes volt, akkor nem ártana esélyt adni az életre az anyának is, kicsiknek is. A van egy láda és jé rózsaszín a cicije ehhez kevés.

2020. ápr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!