Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem szoptatja az anya...

Karol01 kérdése:

Miért nem szoptatja az anya macska a 3-4 hetes kicsinyét?

Figyelt kérdés
Elmúlt napokban azt vettem észre hogy az anyacica nem megy be a kicsinyéhez sem szoptatni sem aludni.Elözö hetekben mikor le fialt az anya cica szépen szoptata a kicsinyét volt amikor 1 nap csak 1-2 ment ki mellőle.Sajnos nem tudom miért van ez vagy mi tévő lehetek fecskendövel etettem a kicsinyét meleg tejjel de sajnos ő sem annyira eszik mint ahogy kellene.Aki esetleg tudna válaszolni hogy mitől lehet ez miért változott meg ennyire az anyacica az kérem segítsen mert észre vettem a kicsinyén hogy nem olyan erős mint ahogy szopot egyre jobban gyengül le!!!!

2020. máj. 18. 00:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne etesd tejjel! Állatpatikában lehet venni tápszert.

Próbáld meg te odavinni hozzá a kicsit, hátha úgy hagyja szopni, hogy miért viselkedik így, azt nem tudom, 2-3 hét múlva esedékes az elválasztás, de az is fokozatosan történik.

2020. máj. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
5%

Én úgy tudom akkor fordul el az anya cica a kicsinyeitől ha megérzi a piciken az "emberszagot"

Bocs a kifejezését.

Én ezt így tudom.

2020. máj. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában akkor szoktak ilyent csinálni az anyamacskák, ha valamiért nem érzik életképesnek a kölyköt.

Az "emberszaggal" inkább az első napokban kell vigyázni. Ha egyébként jóban vagy az anyamacskával, elvileg nem kellene, hogy gond legyen, ha megérinted a 3-4 hetes kölyköket.

Aztán lehet, hogy semmi baja a kiscicának, a macskák között is vannak "rossz anyák". Főleg nagyon fiatal macska első ellésénél fordulhat elő ilyen.

Etesd tápszerrel a kicsit! Ennyi idősen 3-4 óránként elég, viszont éjszaka is kell.Etetés után masszírozd meg a hasát, mert amíg picik, nem tudnak maguktól pisilni, kakilni.

Én kb ennyi idősen találtam egy eárvult kiscicát, ő 4 hetesen már ügyesen alomra járt és kb 5 hetesen már egyedül evett.

2020. máj. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kőszönöm mindenkinek a választ!!Sajnos reggelre meg halt annyira nem törődött vele az anya cica ☹️ próbáltam kajcsit adni de nem ment nem evett☹️😭
2020. máj. 18. 06:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezek után én javasolnám az ivartalanítást.
2020. máj. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom. Már nem fog kiderülni, hogy az anyamacska gondatlansága miatt volt-e, vagy valóban megérzett rajta valamit, ami miatt amúgy sem maradt volna meg sokáig.

Tényleg ivartalanítani kellene, hogy ne történjen több ilyen tragédia.

2020. máj. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 senior10 ***** válasza:

A nagymamámnál volt egyszer egy olyan macska, hogy akárhány kölyke lett végül mindig csak max 3-t volt hajlandó felnevelni. Hogy mi alapján válogatta őket nem tudni. lehet, hogy érezte, hogy melyik életképes melyik nem, vagy csak egyszerűen ahogy a kicsik nőni kezdtek egyre többet szopiztak volna és egyszerűen csak nem tudta mindet etetni, és így amelyik kismacsek rámenősebb volt a szopizásnál az maradt meg.

viszont amik megmaradtak azokkal mindig foglakozott rendesen.

2020. máj. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!