Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó a kiscicának, ha minél...

Jó a kiscicának, ha minél tovább szopizik KIZÁRÓLAGOSAN? Vagy minél előbb kezdjen hozzá enni is az anyatej mellé? Meddig folytassa az anyatejet?

Figyelt kérdés
Van egy talált anyacicám, akinek 2 kiscicája született, az egyik halva, így egy szem babája maradt, akiről le sem veszi a szemét, komolyan aludni is csak bóbiskolva láttam. Szóval 3 nap múlva 6 hetes a pici, de még egyetlen falat szilárd ételt sem kóstolt, ha rákenem a bajuszára az anyja előbb tisztítja le róla:) Ez miért van és baj, árthat a pici fejlődésének, vagy tudja ő majd, hogy mikor áll készen? Az anyának sok teje van, gondolom egy picire könnyű termelnie, mint, ha 5 született volna.

2020. máj. 20. 22:49
 1/7 ASegélyember ***** válasza:
0%
Az én kiscicáim már ettek ebben a korban, sőt, nem sokkal ezután el is vitték őket. Asszem 6 vagy 7 hetesen. Bár ott 5 cica volt.
2020. máj. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Majd kialakul. Bár ilyen korban enni szoktak, próbàlgasd. Lehet a főtt pipihúsra hamarabb harap. Azt inkàbb ajànlom.
2020. máj. 21. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam azt is, meg konzervet, meg tápszerbe áztatott tápot is. De ez visszaveheti a fejlődésben vagy ő tudni fogja, hogy mikor kell neki?
2020. máj. 21. 06:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd az anyja leválasztja őt. Csak legyen előtte mindíg szilárd étel, hogy tudjon enni ha akar.
2020. máj. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ASegélyember ***** válasza:
0%
Na mi van, nem tetszik hogy ettek a macskák? Mit kap az ilyen....
2020. máj. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#ASegélyember!

Az nem tetszik a kommentelőknek, hogy 6-7 hetesen adtad oda a gazdiknak a cicákat, amikor 8 hetes korig törvényileg kötelezve vagy arra, hogy az anyukájukkal tarts őket.

2020. máj. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
4 hetes kora óta a száraz kaja mellé teszek áztatottat is, plusz napi 3x kínálom konzervvel/főtt hússal. De azt nézem, hogy az anyja is épp ma kezdte csak próbálni adni neki. Tegnapig ha akartam adni neki, inkább megette ő, mintha nem akarná, hogy még leszokjon a cumiról a picije. De ma először odavitt neki egy darab húst. Persze nem ette meg, de majd csak most már. Csak én meg félek, mert mindenhol, azt olvasom/hallom, hogy 3-4 hetesen már elkezdenek nyalogatni pépeset. Félek, hogy baja lesz ebből. Bár mindig a természetesség híve voltam, hogy majd az állat tudja maga, vagy az anyja megtanítja neki, de nem tudom, ez most elég extrém számomra.
2020. máj. 21. 11:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!