Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem az alomba piszkít a macska?

Nem az alomba piszkít a macska?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kandúr macskám, 3 hónapja van nálam, eddig mindig használta az almot kis és nagy dologra is. Nemrég viszont elkezdett az ágyamba pisilni. A héten már ez a második eset. Mit lehet ezzel kezdeni?

2020. jún. 3. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nincs ivartalanítva.

Csináltasd meg és abba hagyja a jelölést.

Ha pedig ki van akkor rakj le több alom tálcát és tisztítsd sűrűbben

2020. jún. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Így is egy hetente szoktam új almot lerakni neki. Ha nagy dolga van, azt is a lehető leghamarabb kiveszem. Napjában többször átforgatom az almot is. Egyébként ivaros még, igen.
2020. jún. 3. 08:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hat akkor az a probléma. Ivartalanítás segíteni fog. Most jelöl mert keresi a nőstényt.

Nekem nőstény van és amíg nem lett ivartalanítva állandóan az ajtóba pisilt és az agyamra ment a nyávogással.

2020. jún. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi almot teszel a tálba?? Az enyém, h már laposan van, akkor nem megy bele!! Vagy ha sok ideje nem cseréltem le, mert hiába van kiszedve mindennap a piszok belőle, egy idő után az egész, a tiszta rész is átveszi a szagokat!! A másik nem ilyen finnyás, annak beleteszem a zsák almot(10 L/KG), aztán amikor már csak vékony rétegben van az alján a tálnak és nincs mivel elkaparnia, mert már alig van tiszta rész, elég akkor kimosni a tálat és mehet bele az új zsák! Bő hónapig elég neki! De a kandúrkám az finnyás ilyen téren, ki kell tapasztalni!
2020. jún. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez lehet a gond ahogy előttem írták. Ha az ivartalanítás nem oldja meg, akkor ezek is szóba jöhetnek: nem tetszik neki az alom, jelezni akar valamit ami nem jó neki, bosszút áll valami miatt, frusztrált mert nem vagy vele és a saját szaga kicsit megnyugtatja, betegség ami miatt fájdalmas neki a pisilés. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Nekem 2 cicám van, egyik nagyon kényes az alomra, hiába tiszta (ezt úgy értem hogy teljesen új friss almot öntök a tálcába) akkor is mellé megy ha nem tetszik neki. Megvan a bevált alom, de sokat végig kellett próbálgatni. Ő a bejárati ajtó elé is szokott pisilni, ivartalanítva van, fiú, de mégis jelöl. Sokat foglalkozom velük, nagyon imádom őket, de mégis van, hogy frusztrált lesz ha nem vagyok otthon, olvastam valahol, hogy ha érzi a saját szagát az enyhít ezen a szorongáson, konkrétan azokon a pontokon ahol az egyedüllét miatt ez kialakul benne. Nálam nem megy rá semmire konkrétan, csak ha a földön hagyom. Ágy, kanapé szék stb biztonságban van :D A másik cicám mindig az alomba megy, soha nem volt ilyen gond vele. Komplikált lények a macskák :)

2020. jún. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs ivartalanítva, akkor esélyes, hogy az az oka. De hallottam már olyanról is, hogy a környezetváltozás miatt csinálták.
2020. jún. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden macska megjelöli a területét a vizeletével; a nőstény éppen úgy, mint a kandúr, és az ivartalanított is, nemcsak az ivaros. Az esetek többségében ez kevéssé észrevehető módon és ritkán történik. Időnként azonban a vizeletspriccelés bosszantó méreteket ölthet: vannak macskák, akik egyenesen a gazdi ágyára pisilnek!


Mindez arra utal, hogy a macska nem elégedett valamivel.


Ez az akció válaszreakció lehet az alábbiakra:


Otthoni változások a közelmúltban:

Új otthon, új bútor

Új macska, új kutya

Új családtag, kisbaba...



Konfliktus a többi macskával:

Versengés az eleségért vagy az ivóvízért

Versengés az alomtálca használatáért


Ugyanakkor egészségügyi oka is lehet. Ezért ha macskája az alomtálca helyett máshová pisil otthonában keresse fel állatorvosát.

Idősebb macskáknak ajánlott a rendszeres állatorvosi kivizsgálás.


A FELIWAY CLASSIC hatékonyságát klinikai kísérletek során bizonyították a vizeletspriccelés megszüntetésében vagy csökkentésében.

Segít macskájának, hogy ellazuljon, ezáltal csökkenti a bútorokra vagy falra történő vizeletspriccelést.

2020. jún. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!