Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hallottatok már az országban...

Hallottatok már az országban Aujeszky vírusos megbetegedésről?

Figyelt kérdés
A barátom füstölt sonkával (nem főtt) etette meg a macskámat, ami házi vágásból származott. Szerinte minden házi disznóvágásnál jelen van a falu összes macskája és eszik a nyers húst, és kizárt, hogy ettől bajuk lenne... Most mégis aggódok, utálom, ha a macskám nyers disznót kap, de ő ezt nem veszi komolyan én meg idegeskedhetek napokig... Viszont még a gyakorlatban soha nem hallottam szerencsére ilyen megbetegedésről (kopkopkop).
2020. jún. 5. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam róla és igen, bajuk lesz a nyers disznóhústól. (a füstölttől is.)


Nem mindig és az esetek nagy százalékában nem, de előfordul. 3-6 nap a lappangási idő, addig aggódhatsz, utána nem kell.

2020. jún. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy bajuk lehet tőle és direkt azért emeltem ki, hogy nem volt főtt, csak füstölt, mert tudom azt is, hogy az is nyersnek minősül...


Merre fele volt ez az országban? Házi vágásból származó hús volt?

2020. jún. 5. 12:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenhol felbukkanhat. Szórványosan, vagy egy-egy nagyobb hullámban. Azért a gazdák szokták látni a bajt a jószágon - disznón -, a sertéstelepeknek pedig jelentési kötelezettsége van. Ilyenkor a fertőzött állatokat elpusztítják.


Kicsi az esélye, hogy a barátod házi sonkájával megfertőződött a cicád, de máskor ne engedd!!

2020. jún. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

Pesten, 20 évvel ezelőtt a barátnőm vitt a másik barátnőm kutyájának maradék húst.

Nyers volt.


Odaadta neki, a kutya rosszul lett ,orvos és igen elkapta az Aujeszkyt.


Nem 20, Hanem 28 éve.


Nem tudom honnan volt a hús, de már nem nagyon van jelen a betegség.



N.lesz baja a macskadnak nyugi.


Tudom, hogy nem szabad de én is odaadom nekik a nyers húst.


Nem hagynak békén.

2020. jún. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
21%

Én nem hallottam erről a betegségről, mivel mindig leírják, hogy nem vagyok állatorvos, csak egy troll.


Röviden: Valóban veszélyes LEHET a nyers sertés hús, és a füstölés nem elég a kórokozó ellen.

De azért ne told túl! Ilyen alapon vizet se adj neki, mert abban is lehet mikroműanyag, fertőtlenítő,...


Mit gondolsz, a vágóhidak kutyái és macskái nem nyersen kapják a húst?


Egy senki.

2020. jún. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Házi vágás volt, így nem tudom, mennyire érthettek hozzá.

Elvileg vágóhídra nem kerülhet be a betegség, mert a hivatalos állományban elvileg nincs jelen... De aztán ki tudja. A vaddisznók között 34-50% a fertőzöttség, ami viszont elég magas.

2020. jún. 5. 12:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Házi vágás sokkal sokkal rizikósabb, mint egy vágóhídi, ebből a szempomtból.

Ém barfos csopiban olvastam, hogy valakinek meghalt benne macskája, meg nemrég egy menhely/állatvédő egyesület is posztolt, hogy az egyik mentettjük ebben halt meg.

ELVILEG mentes az ország, én nem rizikóznék. Olyan helyről se veszek húst, ahol a pultban ott van mellette a disznó is. De ez én vagyok, szerintem jobb félni mint befsni.

2020. jún. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az Aujeszky betegséget az állatok nemcsak nyers disznóhústól kaphatják el. Pl. görények is terjesztik.

Nekünk valaha, 40 éve hullott el 2 cicánk is úgy, hogy görénnyel verekedve kapták el.

Ennek ellenére biztos forrásból származó húst kapnak a jelenlegi cicák. Gyanús eredetű húst nem adnék nekik.

A nagyüzemekben az állatokat tudtommal oltják Aujeszky ellen.

2020. jún. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!