Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Homok is jó macska alomnak?

Homok is jó macska alomnak?

Figyelt kérdés
Nem akarok vitát csak eddig nekünk egyik macska alom se vált be
2020. jún. 5. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém szereti, de a csomósodós nekem jobban bejön (a maccsnak mindegy)
2020. jún. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Rodi91 ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Nyilván el tudja végezni homokba is a dolgát, de szerintem nehéz lehet takarítani,meg tisztán tartani. Én is szenvedtem sokáig az alom választással...Ami nekem végül bevált, az a Dmben kapható "fa alom".Ilyen tömörített fahengerek vannak benne, és ami használt az teljesen szetmállik. Ezt is nehéz lenne naponta tisztítani,mert ez a szétmállott állagú, és a még henger alakú részek összekeverednek, de nincsen szaga, hanem kb ilyen fűrészpor illata van. Nem teszek nagyon sokat, és 3 naponta lecserélem teljesen az egész almot.


Nekem is jó,hogy nem vésővel kell 1 nap után is kiszedni valahogy az összeállt kavicsos almot, a cicám is szereti, és teljesen szagtalan. (Persze, ha nem takarítod hosszú ideig, ez is tud büdös lenni.😃)

2020. jún. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem, képtelenség kitakarítani.

A mi cicánk spáros macskaalmot használ, az nagyon jól csomósodik, simán egyben ki lehet szedni belőle a pisit. De nekünk is csak ez az egyféle vált be.

2020. jún. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#2 fapelletnek hívják és a legjobb benne hogy télen fűtés szezonban 1500 forintért lehet venni 10-15 kilót a praktikerven vagy obiban de akár auchanban is
2020. jún. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Rodi91 ***** válasza:
100%
#4 Örök hála az információért! 🙂
2020. jún. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltam nagyon-nagyon régen. Büdös rettentően.
2020. jún. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lehet rendesen takarítani, nem csomósodik és így konkrétan lehetetlen rendesen kiszedni a pisis részt, ha meg nem szeded ki amíg nedves akkor meg megszárad és nem lehet tudni hol pisil és hol nem, ha meg nem szeded ki a pisis részt akkor meg baromi büdös lesz nagyon hamar.

Talán úgy működhet, hogy naponta teljesen kitísztítod az alomtálcát és teljesen új homokot raksz bele minden nap, de napközben valószínűleg akkor is nagyon büdös lenne.

2020. jún. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nem próbáltam még, de nem is fogom. Az tény, hogy nincs tökéletes alom. Próbáltam már sparosat is, de 3 nap után csak áll a húgy az alján. Ehhez képest elég drága. Biolux-ot használok gyakrabban, de ez is kb. 1 hétig bírja jól. Jelenleg a zooplus.hu - ról próbálgatom a Tigerino márka alomjait. A szilikátos 2 hétig bírja, de drága és nagy alom tálcába nem elég 1 csomag. A csomók itt is szétesnek, ráadásként letapad a tàlca aljára. Viszont nincs büdös tőle. A bentonitos változata az 1 hét után nagyon büdös lesz, hiába illatosított, és hiába van takarítva rendesen.
2020. jún. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, az Aldis Shah csomósodó almot próbáltad már? Nekünk nagyon bevált.
2020. jún. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9


Gyöngyösön nincs Aldi sajnos, ha lenne kipróbálnám azt is.

2020. jún. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!