Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vakarja a fülét a macska?

Vakarja a fülét a macska?

Figyelt kérdés

Vakarja a fülét és a nyakát a macska már napok óta. Megnéztem a fülét semmit nem találtam benne.

Régebben volt fülatkája (amit kezeltek) és a doki azt mondta,hogy az állára is áttelepedhettek. Viszont ami az állán volt azok nagy fekete,gyors,hosszúkás,3 pár lábú akármik voltak.

A feketékre egyáltalán nem volt jó az a csepp amit a doki adott.

A cseppek elfogyása után 3 hónappal nem találtuk meg ezeket a szutykokat. Viszont most újra vannak bennt.


Valaki tudja mik lehetnek ezek a feketék? És mindig hagynak maguk után pici fekete pöttyöket, elvileg ürülék.

(Az állatorvosnál fogunk kérni másik szert)



2020. jún. 12. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugrálnak?

Ha igen akkor bolha.

2020. jún. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is bolhára gondoltam ezek alapján. Mennyire kicsik? Ugrálnak? Milyen alakjuk van, hosszúkás?
2020. jún. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél a cicádnak bolhairtót és jó lesz! És ajánlom lefertőtleníteni a házat és egy kiadós zuhanyt venni!
2020. jún. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Amikor kiesnek/kiszedem belőle akkor ugrálnkak, igen.

Mivel ajánlott ilyenkor fertőtleníteni a házat?

Köszönöm az eddigi segítséget!

Ment a zöld

2020. jún. 12. 14:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A fülatka jele a fülben lévő barna vagy fekete trutyi. A nagyobb bogarak, amit láttál az bolha! Bolha ellen Foresto nyakörvet ajánlok (ezt ismerjük, bevált, ellentétben az olcsó gagyi gerániol tartalmú cseppekkel és nyakörvekkel), mert az 8 hónapig megvédi, nem havonta kell csepegtetni!

A lakást, cica fekhelyét hipós vízzel mosd fel (ez kinyírja a petéket), mosd ki egy pár hétig többször, ha látsz ugrálni bolhákat a lakásban, akkor pedig bolhaport vagy sprayt kell szétszórni!

2020. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Az a gond a cica nem tűri el magán a nyakörveket. Egyszer majdnem megfujtotta magát úgy próbálta letépni magáról. Ebből a Foresto-ból esetleg találhatok cseppeket?
2020. jún. 14. 08:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ami cseppben kapható dokinál és hatásos, az 8 hónapra kb. 3x annyiba kerül és csak a fele időben védi kullancsok ellen.. Advocate, Selehold, Stronghold. Ezekkel le van tudva a féregtelenítés is, de olyan 3-4eFt és 1 hónapig jó! :(
2020. jún. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a részleteket is! Ment a zöld pracli.
2020. jún. 14. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!