Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám nem hagy aludni....

A macskám nem hagy aludni. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Egy 2 hónapos nőstény házicicánk van és eddig bent aludt velem de észrevettük hogy ki tudná mászni a 3. emeleti ablakból, amit nem tudunk bezárni mert akkor teljesen befülled nyáron a szoba. Kizártuk a szobából de minden reggel kb 4- től elkezd nyávogni folyamatosan amíg be nem engedjük. 4-ig nem tudom mit csinál, akkor csendes, de utánna rázendít. Nem tudjuk mit csináljunk. Most még nem akkora baj de szeptembertől jön a suli és mindíg álmos leszek. Mit tudnék csinálni vele?

2020. jún. 13. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Van játéka, amivel le tudná magát foglalni? Táp, víz?
2020. jún. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ablakra tegyetek macska biztos szúnyog hálót.
2020. jún. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Nap közben, illetve főként este le kell fárasztani, hogy igazodjon a ti élet ritmusotokhoz, és éjjel aludjon.
2020. jún. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha beengeditek a nyávogásra akkor hamar meg fogja tanulni, hogy ha be akar menni akkor nyávogni fog.
2020. jún. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem éhes.

Az enyém is még ekkora, fél 4-kor már rágja a fülem(szó szerint). Ha jóllakott már elvan egyedül, eljátszik. Hagyj neki kaját kint, vagy este későn(11-12 órakor) még etesd meg, akkor talán nem kelt olyan korán. De ez idővel javulni fog, ritkábban lesz éhes. Most még az enyém 4 óránként eszik, 6x egy nap.

2020. jún. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Van egy csomó játéka, kajája, vize, minden és amikor nyávog adok neki enni, de utánna ugyanúgy visszajön nyávogni. Amúgy tegnap kipróbáltam hogyha nem hagyom aludni nappal, akkor éjszaka kell neki de nem jött be. Már vízipisztollyal az is bróbáltam hátha elmegy, de addig nem hagyja abba amíg be nem engedjük, vagy ki nem megyünk hozzá. Hogyha utánna megint kirakjuk vagy bemegyünk akkor ismét nyávogni kezd.
2020. jún. 14. 08:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előzőek írják. Ha állandóan beengeded a macskádat nyávogásra, akkor hamar megtanulja. És jó lenne lefárasztani a macskát nappal.
2020. jún. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Eleinte engem is próbált felkelteni, de nem foglalkoztam vele, és ~2 hét és abbahagyta. Szerintem próbáld ki ezt.
2020. jún. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk abban is van valami, hogy éhes, a mi macskánk fél éves koráig naponta négyszer kapott enni, ami azt jelentette, hogy öt körül fel kellett hozzá kelnem és megetetni. Aztán ahogy felnőtt elmaradt a dolog és már csak reggel és késő este kap enni + száraz táp.
2020. jún. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szúnyogháló, erős fajta vagy rács, bármi amin nem tud kimenni de az ablak nyitva lehet. Ha az az elvárás, hogy ne veletek aludjon akkor más a helyzet, viszont ezt az ablakon kiugrálós dolgot könnyen meg lehet oldani.

Most még nagyon picurka, igényli a nem egyedül alvást. Hiába van lefárasztva nappal ennyi idősen, ő egy kész energiabomba, eszik alszik játszik, de leginkább zabál és játszik :)

2020. jún. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!