Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon aktív kiscica?

Nagyon aktív kiscica?

Figyelt kérdés

A cicánk mióta tud járni, szaladni, azóta elképesztően aktív, nem lehet lefoglalni szinte semmivel, állandóan harap-karmol stb. Egyedüli cica, tehát gondolom így pótlódik nála a testvérekkel való játék.

Próbáltam neki játékot csinálni, többet is. Egy ideig elvan velük, de aztán mászik mindenre, ha hozzáér valaki, egyből vagy harap vagy csapkod a mancsaival. Az anyukával is hasonlóan játszik, és hagyja is neki.

Hogyan lehet ezt kezelni? Lecsillapodik idővel magától vagy kell a külső behatás tőlünk (gazdáitól)?



2020. jún. 21. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kölyök ilyenek, ez játék és tanulás is egyben. Le fog csillapodni.
2020. jún. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy kiscicánál ez a normális viselkedés. A legtöbb élőlény - köztük az ember is - gyerekkorában játékos, aktív. Majd ha már nagyobb lesz, egy kicsit megkomolyodik. De minden cica más, valamelyik felnőttkorában is sokat játszik, rosszalkodik, valamelyik kevesebbet.

Mégis milyen külső behatással szeretnéd lecsillapítani? Macskanyugtató? Nyakleves?

Ha egyszer gyereked lesz, az is ezt fogja csinálni, csak sokkal több ideig. Már tervezheted is, hogy őt mivel csillapítod majd le.

2020. jún. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es

Épp ezért kérdeztem, hogy kell-e kontrollálni, hogy ne menjen túl messzire..

Egy gyereknek mindent meg kell engedni? Akkor max lesz elkényeztetett és hiszi azt, hogy neki mindent lehet, senkit nem fog tisztelni.

Nyilván nem tervezek egyből nyugtatóhoz vagy csapkodáshoz nyúlni, épp ezért írtam ki a kérdést, hogy meddig egészséges ez, hol a túl sok...

2020. jún. 21. 15:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Amiről most beszélsz az nevelés. Nem egyenlő a lecsillapítással. Csapkodással nem fogod tudni nevelni a macskát. Azon nem fogsz tudni változtatni, hogy a kiscica élénk. A gyereket sem azzal neveled, hogy lekötözöd.
2020. jún. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A kismacskák aktívak. Nekem 2 kismacskám van, de így is velem akarnak játszani, náluk az is játék, ha a harapdáljak az ujjamat. Abszolút természetes dolog ez náluk. Majd, ha idősebb lesz lenyugszik, macskanyugtató meg felesleges. Én idősebb, 9 éves macskám kb 4-5 éves korában nyugodott és komolyodott meg. Addig harapta, karmolta a kezem, hiába volt ott a játékai. Nem minden macskát foglal le a játékai.


Ha nem szeretnéd, hogy ezt csinálja a kiscicád érdemes lenne neki egy másik kiscica. Ők lefoglalják egymást hosszabb ideig, miközben szociálódik közben. Csapkodni meg nem szabad a macskát, elvadítodhatod vele csak.

2020. jún. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!