Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám ma haza jött és a...

A macskám ma haza jött és a szeme beragadt es gennyes. Az egyik orrlyukát eltakarja egy nagy fekete valami. Ha hozzáérek óvatosan akkor morog. Adtam neki egy kis tápot de nem tudta megenni mert elkezdett tüsszögni. Nincs kammilla itthon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2020. jún. 26. 16:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Hol laksz? Ha megírod, biztos lehetsz benne, hogy találunk neked ügyeletet!

Enni már nem tud, pár nap és szépen, lassan megemészti önmagát. Ha ügyeletre nem viszed, akkor mi a terved? Végignézheted a haláltusáját? Nem vicc, a macskanátha megöli, ha nincs kezelve!

2020. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
94%

Ha kandúr, esélyes, hogy bunyózott... Én nem mernék állatorvos nélkül nekimenni a hétvégén. Lehet, holnap már semmi baja, de e is pusztulhat. Ráadásul, ha érintésre morog, akkor 1000%, hogy fájdalmai vannak.

Valamelyik szomszéd településen esetleg? Nálunk például pénteken pont késő délután van rendelés. Gondolom, más ilyen település is van.


Hétvégén ügyelet már nedvesebb. Például nálunk is csak 80 km-re van a legközelebbi. :(

Ma este még hamarabb találsz.

2020. jún. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű verekedett a macska.


Az orrán seb lehet.

Ha elaludt, próbáld neki leszedni,mert nem kap az orrán levegőt ezért nem eszik.


Utána fog enni.


majd holnap doki.

2020. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
18%

#11: Azért ebben ne legyél biztos. Mint írtam, nálunk sincs, csak 80 km-re. Pedig a neten azt írják, hogy a 20 km-re lévő megyeszékhelyen van, és mégsem...

Van egy-két állatorvos, aki hívható hétvégén, ha nagyon sürgős, az enyém is...

De például éjszaka már nem. Illetve hétvégén is van, amikor nincs a városban.

2020. jún. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
#14 Ha valakinek fontos az állata, akkor elviszi 80 km-rel arrébb is, pláne, ha látszik, hogy a macska szarul van. Szerintem legalábbis ez lenne a normális és a felelős állattartás. Értem, hogy nincs mindenhol ügyelet, nade ha kocsi van és fontos a macska élete, akkor a kérdezőn múlik...
2020. jún. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

#15: Igen, ez igaz. De ez a 80 km is olyan. Hogy internet szerint... Szerencsére még nem volt szükségem rá. De folyamatosan olvasom a városi Facebook csoportban, amikor hétvégén valaki kétségbeesetten próbál állatorvost keresni.


Ez a cikk másfél éves, nem tudom, máshol mi a helyzet, de itt azóta sem változott semmi. Eszerint:

"Magyarországon a főváros mellett a tudomásuk szerint csupán egy helyen van éjjel-nappali, napi 24 órás szolgáltatás. Emellett Szegeden és Debrecenben alkalmaznak olyan megoldást, hogy az állatorvosi ügyelet este 9-10 óráig tart,"


[link]


Tehát ha olyan problémája lenne a kutyáknak, vagy a cicának, én se kezdenék ügyeletet vadászni. Hanem először körbetelefonálnám a környékbeli dokikat.

Éjszaka már nagyon meg lennék lőve... Nemcsak kocsim, de még jogsim nincs. Mire keresnék valakit, aki elvisz, meg mire felérnénk Budapestre, alsó hangon 3 óra...


Szóval nem véletlenül ajánlottam, hogy nézzen körbe, a szomszéd településeken hátha van pénteken este rendelés.

2020. jún. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
2020. jún. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ha más nincs, a legközelebbi állatkórház.
2020. jún. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

A kamilla sz4rra se jó. De legalább occón megúszod.

Nem tudom az ilyenek mit hisznek...

2020. jún. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
59%

Kamillát kb a fejedre kenheted.

Vidd orvoshoz és kérj egy FIP tesztet is, aztán imádkozz hogy túlélje.

És gondolom egyértelmű, hogy megoldod hogy szerencsétlen állat a telekhatáron belül maradjon,hogy többet ne történjen ilyen.

2020. jún. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!