Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám leszoktatni?

Hogyan tudnám leszoktatni?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kandúr cicám - nagyon szereti az egész család-. Viszont van egy olyan "rossz" szokása, KB 1 éve hogy hajnali 2-és 5 között felébred és hangosan nyávogva az ajtót kaparva vagy a függönyre felmászva kéredzkedik kifelé. Van neki alom és étel kirakva nem ezért teszi. De az is lehet, hogy én szoktattam rá - nem akaratosan- ugyanis négy műszakban járok dolgozni és amikor negyed 5-kor ébredtem a munkába menés miatt a cica is felébredt. Amikor indultam munkába a cica kiszökött a lábam mellett. Az a gond, hogy most már minden hajnalon ezt csinálja. Addig nem hagyja abba amíg fel nem kell valaki és ki nem engedi. (nagy részben én). A környékünkön sok a különféle állatok mint például róka - kóbor kutya, ezért nagyon féltjük és nem szívesen engedjük ki. Tudom ki lehetne engedni már este lefekvés előtt de a véleményünk az, hogy az a jó ha estére inkább minél több időt van bent a lakásban. Egyébként pedig legtöbbször már délelőtt haza jön (8-9- órára) és utána szinte egész nap lustálkodik vagy alszik.

2020. jún. 28. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:
macskaajtó esetleg? ott jöhet-mehet
2020. jún. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha több műszakban jársz dolgozni, úgy nehéz, a macska megszokja a te életritmusod, de ha állandóan változik, nincs mihez szoknia. Minden esetre estére le kellene fárasztani, hogy ne ébredjen fel.
2020. jún. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!