Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tüsszögős, szuszogós cicával...

Tüsszögős, szuszogós cicával orvoson kívül mit lehet még tenni, hogyan lehet segíteni rajta?

Figyelt kérdés
Pld. gondolok ezalatt arra, hogy melegebben tartás (mondjuk, gondolom, ez nyáron nem aktuális), esetleg párásítás? Kinek milyen házi praktika vált be, ami által hamarabb meggyógyult a cica?

2020. júl. 3. 00:52
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Állatorvos?!

Ha macskanátha, akkor abba belehal kezelés nélkül...

2020. júl. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jézus. Nem azt kérdezem, hogy állatorvos HELYETT mit lehet tenni, hanem, hogy azon kívül. Amellett. Ne kezdjétek. :D Csak extra tippeket várnék, hogy orvoson, gyógyszeren és gyógyulás utáni oltáson kívül én még pluszba hogyan segíthetek a cicámon. Orvost megkérdezni fura lenne, kábé mintha azt jelezném vele, hogy nem hiszek annyira a gyógyszerekben. Na meg, mégis csak azért van ez az oldal, hogy kérdezzünk. :D
2020. júl. 3. 01:09
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Írtad, hogy voltál vele állatorvosnál? Nem. Írtad, hogy mi a baja? Nem. Akkor meg miért is vagy felháborodva???
2020. júl. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam, menni fog a szövegértés. Vagy legalább, hogy ezt gondoljátok majd a normális lépésnek. (Főleg úgy, hogy minden kérdéshez ez a "vidd orvoshoz" jön válaszként. Ha alapnak tartjátok, akkor miért nem egyértelmű, hogy más is alapnak tartja? Szinte elenyésző azok száma, akik nem viszik el szerintem.)

Mindegy, csak unalmas, hogy az állatok kategóriában boldog-boldogtalant el-/visszaküldenek az állatorvoshoz. Nem csak ilyen (komolyabb követelményekkel járó) esetekben, hanem majdhogy minden esetben, minden apró dologgal... mintha nem lehetne itt tapasztalatot is megosztani, vagy valami. :(

2020. júl. 3. 01:27
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Igazából sokat nem tudsz tenni. Ez egy vírus és a cica saját immunrendszerének kell legyőznie. Ha jártál orvosnál, ő adott neki a szuriban vitaminokat, gyulladáscsökkentőt, antibiotikumot a felülfertőződésekre, ami mind segíti az immunrendszert a harcban.

Ha elhúzódna a dolog, nehezen gyógyulna, adhatsz kiegészítésként immunerősítőt, amit állatpatikában tudsz megvenni vagy neten rendelhetsz.

Én két cicánál, akiknek minden kezelés ellenére rendszeresen könnyezett, csipásodott a szeme, a Vetri Lysine Plus-szal értem el szép eredményeket. Ez viszont leginkább hosszú távon fejti ki a hatását.

2020. júl. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Értem... Te tudod, hogy mi a baja? Mitől tüsszög? Csak mert azon kívül, hogy belém vesztél, ezt nem írtad le...
2020. júl. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Legyen kényelmes helyen figyelgesd, legyen mindig ennivaló meg víz előtte. Szeretgesd. Ha már orvos látta az mellett csak ezeket lehet.
2020. júl. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk kiderülhetne, hogy mit mondott az állatorvos, mi baja van. Allergiás? Macskanáthás? Simán megfázott? Ezeket nem ártana egy korrekt válaszhoz tudnom.

Amúgy engem is idegesít, ha minden piszlicsáré aprósággal állatorvoshoz küldik a kérdezőt, de az sem jobb, ha valaki képtelen normálisan feltenni egy kérdést. Vagy hazudozik arról, hogy volt állatorvosnál.

2020. júl. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!