Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám leszoktatni a 4...

Hogy tudnám leszoktatni a 4 hónapos cicámat a karmolásról és a harapdálásról?

Figyelt kérdés
Rendszeresen beleharap a kezembe, ha meg akarom simogatni, és állandóan játszani akar az ujjaimmal. Nem tudom, hogy hogyan tudnám leszoktatni erről, nagyon pajkos. Nem az a baj, hogy nem tetszik neki, hogy az ölembe veszem, mert dorombol, csak nagyon játékos. Mit tudok csinálni, hogyan kell megnevelni?

2020. júl. 9. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ezt ki kellene nevelni belőle, főleg mert meg fog nyugodni nagy korára.

Ahogy érik ez magától elmarad, a "kis cicák" elevenek pajkosak, jobban azok akiknek lesz érzékük a "vadászathoz".

Le fog szokni róla, akkor lenne csak baj, ha nem játékosságból csinálja. Amíg csak játszik, nincs baj, ki fogja nőni, ahogy érik. Ne aggódj miatta :)

2020. júl. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jaj, de jó, köszönöm utolsó! :))

Már kezdtem félni, hogy valamit én szúrtam el az elején.

Egyébként jövő hónap végén megyek vele ivartalanításra, talán utána karmolásmentes leszek egyes területeken. :D

2020. júl. 9. 18:29
 3/9 A kérdező kommentje:
+ mármint első :DD
2020. júl. 9. 18:29
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém elmúlt 3, de ha virgonc hangulatban van akkor még mindig néha csinálja. Most már viszont tudja hol a határ, a bokámat csak farmerben harapja. :D
2020. júl. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis-dehogyis, nem rontottál el semmit, erről a gének "tehetnek", valószínű nagyon jó "alomból" származik a kicsi, hogy ennyire játékos; nálunk is úgy van, hogy azok a cicák játékosabbak, akik vadászgatni fognak, meg "bogarazni", ahogy a szüleik is.

Az rosszabb ha nem csinál semmi ilyet, mert akkor megvédeni se fogja tudni magát, ha esetleg kijárós cica :/ Bennük nincs ott az ösztön.

Volt o.társamnak van olyan cicája, aki csak eszik meg alszik kiskorától, szereti de mondta, hogy hiányzik neki az, hogy "mást csináljon".

El fog múlni majd ahogy érik, nem te rontottad el :D

Az ivartalanítás meg minden szempontból jó, nem lesz majd ideges se^^

Örülök, hogy segíthettem, minden jót és sok boldogságot a cicusodhoz! ^^

2020. júl. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Sehogy! Vadászösztön és még tele van energiával. Majd lenyugszik, ha felnő, csak jó lenne, ha nem rögzülne benne, hogy a kezed játék. Ha ezt teszi, inkább húzd el a kezed és adj neki helyette valami plüsst, amin levezetheti az energiáit. Azt kell neki megérteni, hogy a kezed simire való, nem játékra.
2020. júl. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ő most kamasz cica, kb 7 hónapos koráig ilyen lesz, azután elmúlik ez a lendületessége, teljesen normális ez a viselkedés, bár tényleg fárasztó tud lenni. Kis lüke, így tud kedves lenni.
2020. júl. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%
Én is azt hittem, hogy le fog nyugodni a cicám, de már majdnem 4 éves, ráadásul perzsa, és ugyanúgy rohangál fel le a lakásban hajnalban és este, és simán szétgyilkolja a kezemet is, mint pár hónapos korában. Ő benti cica mondjuk. Én ezt nem bánom, szerintem ebből látszik, hogy egészséges és jól érzi magát. Sokkal rosszabb lenne, ha csak feküdne és semmit nem csinálna egész nap. A karomvágás nem opció? Én így szoktam elkerülni, hogy egy véres cafat legyen a kezem helyén állandóan.
2020. júl. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
11%
Minden macska bedilizik hajnalban és este. Viszont csak azok a felnőtt cicák "bántalmazzák" így a gazdájukat, akiket túl korán vettek el az anyjuktól, mert a cicamama tanítja meg a kicsinek, meddig mehet el a harapásban. A te cicád tenyésztője pénzt akart minél hamarabb, és te iszod a levét,hogy nem hagyott az állatnak időt szocializálódni.
2020. júl. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!