Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nőstény macskák "kedvesebbek...

A nőstény macskák "kedvesebbek", mint a kandúrok?

Figyelt kérdés

Van egy kandúrom, aki annak ellenére, hogy ivartalanítva van,szinte teljesen megmaradt az eredeti természete.

Pedig, gyakorinak tartják, hogy a kandúrok személyisége változik az ivartalanítással, kedvesebbé válnak.


Az enyém esetében, nincs jelentős változás.



-Agresszív természetű.Nem tűr meg más állatot az udvaron.Más macskát vagy egyből elzavar, vagy 1-2 napig hagyja, hogy ide járjon és utána elkezdi kergetni.

-Idegen embernek nem engedi magát megfogni,sem megsimogatni, ha vendég jön, idegen emberi hangot hall, akkor elbújik.

-Ha a simogatás abbahagyását kéri, azt morgással jelzi.Meg egyébként is, gyakran morog.

De, annak ellenére,hogy ilyen nehéz természetű, sértődékeny, szereti a gazdáit.



Viszont, szokott idejárni egy nőstény macska,az egyik szomszéd a gazdája ,általában amikor az én macskám alszik.

Na, ő ellentéte az enyémnek.Nagyon kedves egyben naiv is, mert bárkinek engedi magát megsimogatni.



2020. júl. 17. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én tapasztalatom alapján a fiúk bújósabbak, de aztán ki tudja
2020. júl. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kandúrunk van,még nincs ivartalanitva és eléggé szereti ha simogatják mert már kicsi kora óta simogatva van

De más macskákat nem tűr meg a ház körül agressziv és verekszik velük

2020. júl. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

Nevelés kérdése. Ha idegentől fél, biztos rossz tapasztalata van.

A fiú és lány macskák nagyjából egyforma természetűek. Az ivartalanítás általában nem segít felnőtt korban, csak a betegségek, szaporulat, verekedés elkerülése végett hasznos.

2020. júl. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden cicának más a természete. Mindegy, hogy kandúr vagy nőstény. Ivartalanítás se sokat segít egy félénkebb cicának. Maximum nyugodtabbak, mert nem dúlnak a hormonok és hajtja őket az ösztönük.

Ha a területére egy másik macska betér, azt persze, hogy elkergeti, hiszen a macskák nagyon védik a területüket. Én ivartalanított nőstény cicáról is tudok, aki agresszív maradt más macskákkal, ami érthető.

2020. júl. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
25%
A nőstény macskák kedvesebbek.
2020. júl. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont a nőstényemre igaz amit te leírtál a kandúrodról, a kandúr cicám pedig nagyon bújós. Mindketten ivartalanok, szerintem az alap természetükön múlik, hogy melyik cica milyen lesz.
2020. júl. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Legagresszívebb macska amit láttam, bátyám gyerekori barátjának az anyáé volt. Egy szelid kis cica volt, de ivartalanítás után undok kandur lett. A bátyám barátját is megtámadta nem egyszer a lakásban, ha közelitett hozzá. Volt hogy nem vette észre, mert konvektor alatt feküdt a macska. Onnan rontott a srácra. Pedig soha nem bántotta.
2020. júl. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Évtizedekig voltak macskáink. Nem sok, de voltak. Történetesen a nőstények hajlamosak voltak a mogorva megnyilvánulásokra. A Kandúrkák meg cuki, bújósak voltak inkább. Van egy gyanúm, hogy a nemüktől nem igazán függ. Na meg aztán az emlősállatoknak is van érzelemvilága, nemektől függetlenül traumákat szenvedhetnek el. Meg ugye több kiscica van a macskamama pocakjában, dulakodnak a helyért stb, az sem nemektől függ, és születést követően is meg a harc, akkor meg a ciciért. Ezek az emlékek a cicákban is megmaradnak. Hát még, ha egy ember bántja őket... Ha egy ember (neadjaisten) bánt egy macskát, nem szokta nézni a nemét. Kandúr is, nőstény is traumatizálódhat.
2020. júl. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Eddig osszesen 2 nostenyem es 3 kandurom volt. Ez alapjan a kandurok egyertelmuen bujosabbak. Az ivartalanitas a mar meglevo szokasokon nem valtoztat, mint ahogy az allat alap szemelyiseget sem valtoztatja meg.
2020. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Őt teljesen kiskorától én nevelem.

Nem is tudok semmiféle traumáról.Szerintem, ő alapból ilyen.


De elfogadom őt ilyen mogorvának.

Ha olyan kedve van, tud ő kedves, meg bújós lenni.De, nem ez a jellemző rá.

2020. júl. 17. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!