Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudok a macskám érdekében...

Mit tudok a macskám érdekében tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Adott egy 10 éves fiú macskánk, akit a lányomnak hoztunk el 3 hónapos korában. A lányomat választotta ki mint főgazdi, ellenben a lányom szeptemberben elköltözött, sajnos nem tudta magával vinni, így azóta én vagyok az új anyuci. 4 hónapig éjjelente siratta, várta haza, de azóta megszokta a változást. Nos múlthéten apum beállított hozzánk hogy szeretne itt lakni a megüresedett szobába, azóta teljesen megváltozott, nem eszi meg a szokásos kajáját, elkezdett folyamatosan engem bökdösni,és kb 5 perc nyugtom sincs tőle./már zavaróan/ előtte sosem, és látványosan zavarja hogy valaki bejött a lakásába. Egyébként amúgy is egy asszoc macskesz volt,ha kopogott a postás már akkor is elbújt amíg hallotta hogy be nem zárom az ajtót. megfogja szokni? Nagyon sajnálom mert olyan más lett.

2020. júl. 22. 13:03
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Idővel megszokja az új körülményt, valószínűleg. Hamarabb, ha apukád is kedvezően áll a macskához, illetve, ha 'összebarátkoznak'...
2020. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mást tenni, mint szeresd. A macskák az állandóságot szeretik, most meg mire megszokta a lányod elköltözését, újra felborult az élete. Esetleg macskamenta spray megbarátkoztathatja a nagypapával, már ha ő is nyitott rá.
2020. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Az idős macskák hajlamosak szeszélyessé válni, főleg így, hogy volt neki egy "választott" gazdája, aki csak úgy elment... A bácsi pedig egy idegen a számára, főleg ha alapvetően emberkerülő macska.


A mienk is hasonló, rajtunk kívül egyedül a szomszédbácsit kedveli, mert ad neki kaját néha, meg ott is vannak macskák (többé-kevésbé haverok), az ő macskái is átjárnak ide. Nem rossz ez így, inkább így a kertekben legyenek csak, ne az úton. Nem is nagyon járnak ki, a mienk fél minden autótól és idegen személytől. A másik volt macskánk sajnos mindenkivel "barátkozott", meg az úton szaladgált, rossz vége lett egy autó formájában.

2020. júl. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
Rengeteg macskám volt évtizedeken át. A macskát etetni kell, nem szeretni. Én szerettem őket, ne értsen senki félre. Etesse Apud!
2020. júl. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi nektek, ment a zöld, csak amióta kiírtam azóta már rám is nyávogott, :( Amúgy teljesen benti panellakó, sajna apu világéletében nem szerette a cicákat, szerintem ezt ő is érzi. Ám lehet hogy apumat rakom ki, mert ez nem igazán normális h egy családba egyik pillanatról a másikra beállít, felforgatva a férjemmel megszokott kis életünket.

#2- köszi megpróbáljuk a menta sprayt, de még a jutifalit sem fogadja el tőle.

#3 nagyon sajnálom

#4 - azért szerintem szeretni is kell, nem csak etetni.. de ki hogy .

2020. júl. 22. 14:16
 6/15 A kérdező kommentje:
#4- az lemaradt hogy nem fogad el semmit sem tőle, de mint írtam, gyakorlatilag azóta tőlem se, illetve válogat. már kifordítottam a hűtőt, csirkemell sonka, sem semmi. éppen h csak eszik, ám van rajta felesleg, így nem félek h éhen hal.
2020. júl. 22. 14:23
 7/15 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok Mivel ez nem családi témakör, nem akartam felvetni, de ez megoldaná a problémát. :D
2020. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
30%
Hát igen valaki csak tartja a macskát nem neveli
2020. júl. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#2 igazad van: D , apám repülő

˙#8 ezt nem igazán értem.. mi nagyon szeretjük.

2020. júl. 22. 15:15
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Szeretni is kell - én is szerettem őket... De aki eteti, oda megy.
2020. júl. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!