Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Frontline bolha elleni spot...

Frontline bolha elleni spot kutyásba is rátehető macskára?

Figyelt kérdés
Csak kutyás van itthon, venni meg nem szeretnék újat mert elég drága..

2020. júl. 24. 23:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Ami csak fipronil tartalmú, az mehet nyugodtan macskára is, de max. 0,4-0,5 ml menjen a cicára!!! DE vigyázz, mert van olyan frontline, amiben más hatóanyag is van a fipronilon kívül.

Én Effipro-t szoktam venni, nagy kiszerelést és azt osztom szét a kutyák, cicák közt testsúlyarányosan. Egy üres, tű nélküli fecskendővel adagolom a bőrükre és azzal is mérem ki. Ha meg nem fogy el mind, akkor a fecskendőben elvan a következő alkalomig.

2020. júl. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
ui: Ezt semmilyen más szerrel nem játszom el, mert súlyos mérgezést lehet okozni vele a cicának, de a fipronilt állatorvostól tudom, hogy a cicának is mehet, max. 0,4-0,5 ml.
2020. júl. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

A kutyának való bolha elleni szerek túlnyomó többsége a macskára nézve halálos méreg!

Kérdező, ha nem vagy biztos abban, hogy a felsorolt összetevők közül mi hatóanyag és mi nem (amit az első írt), akkor NE CSINÁLD, szépen kérlek, amíg nem kérdezted meg róla az állatorvosotokat!

2020. júl. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ígyvan, ahogy az utolsó mondja ha nem vag biztos benne ne csináld ha nem akarod kínok közt kimúlni látni a macskád.


[link]

2020. júl. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
18%
Nem szereted te azt a macskát. Olyat teszel vele, ami megöli.
2020. júl. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es 2-esnek meg üzenem, hogy egy egyszerűbb lélek nem tudja értelmezni, amiket az adagolásról leír, és halál lesz belőle olyankor.
2020. júl. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
És az egyszerű lelkek általában nem tudják magukról, hogy azok.
2020. júl. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

7-es, rendben, igazad van, ez sajnos nekem is későn villant át az agyamon, hogy mi van, ha ráteszi a macskára a teljes pipettát vagy valami combósat ad neki, amiben van más hatóanyag is, amiről nem tudok. Inkább én is azt javaslom, kérdezze meg az állatorvost.

Én olyat is hallottam, hogy volt aki elkezdte így osztogatni a nagy ampullát több felé, fecskendővel felszívta az adagot, de amilyen sötét volt, beszúrta tűvel a bőre alá, tehát nem csak a bőrre cseppentette, hanem beinjekciózta a kutyát és szegény meg is halt.:( Már bánom, hogy leírtam a választ, mert tényleg igaz, hogy a fipronil adható macskának, de ha nem figyelnek az adagolásra vagy rosszul használják, tényleg megölhetik vele:(

2020. júl. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a Frontline állítólag valamiért nem hat a cicáknál, ezt állatorvos mondta nekem pár éve, mikor a bolhaallergiás macska nem javult a Frontline-tól. Helyette Advocate cseppet vettem neki.
2020. júl. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg lehet ebből is, illetve a Frypyst kutyásból is mert ugyanaz a hatóanyag csak a cicákra pont fele annyi kell. Tehát egy ampulla két felnőtt macska. Csupán a segédanyagok lehetnek különbözőek, ezért olyan helyre csepegtesd ahonnan nem tudja lenyalni, különben útálni fogja és nyáladzik.
2020. júl. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!