Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiskorban elmaradt oltásokat...

Kiskorban elmaradt oltásokat felnőtt korában is (1+) megkaphatja a cica?

Figyelt kérdés
Apukámék nem tartották fontosnak a kiskori oltásokat a macskáknál és mivel már van saját fizetésem szeretném beoltatni őket, lehetséges még idősebb korban is?. 1 évestől felfele vannak. Ivartalanítva, féregtelenítve rendszeresen vannak. Szép egészséges macskák eddig nem volt bajuk de gondolom az alap oltások kellenének nekik nehogy a későbbiek során kialakulhasson valami betegség.

2020. júl. 31. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen megkaphatja. Szerintem jó is hogy megkapja. Az én cicám 2-3 évesen kapta meg az első oltását ugyan ez miatt ami veled van.
2020. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kombinált oltást később is kaphatnak, nem csak kölyök korban. Azután évente egyszer érdemes emlékeztető oltást adatni nekik.

Szuper vagy, hogy vigyázol rájuk! ❤

2020. júl. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszaitokat!
2020. júl. 31. 21:46
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát nálunk a faluban egy macska sincs oltva de kinek mi
2020. júl. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4:

Gondolom az átlagéletkoruk sincs 2 év, amit megérnek, meg szaporodnak a világba, de kinek mi.

Legalább ne lennétek rá büszkék, basszus.

2020. júl. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerencsére szép életük volt nagy része öregkorban halt meg.
2020. júl. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%
Nekem az orvos mondta h macskának nem kötelező az oltás,csak benti a cicám.Jó orvos,ő az orvos..nem vitatkozom!
2020. aug. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7:

A bentinek a veszettség nem kötelező.

Az összes többi nyavalyát hazaviheted neki a cipődön is.

2020. aug. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%
Tök jól lepontoztatok😃..aztmondom, akkor is jobban tudja egy orvos hogy mi kell vagy mi nem az állatnak.Ímádom a macskám,lassan 8 éves,egészséges szép cica.
2020. aug. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9-es: Ez ritka tudatlan hozzáállás. Van kutyám, macskám, nyulam. Több állatorvosnál is belefutottam abba, hogy mennyire tudatlanok. Még mindig van olyan szerencsétlen, amelyik állítja, hogy fialtatni kell egyszer az állatokat ivartalanítás előtt, pedig ez már 15 éve se állta meg a helyét tudományos körökben. És ez ugyanúgy egy állatorvos. Volt, amelyik a nyulamnak akart emlékeztető oltást adni, pedig attól akár baja is lehetett volna, de az orvos váltig állította, hogy így kell. Attól, hogy valaki állatorvos, még egyáltalán nem biztos, hogy igaza van. Ez a humán orvosoknál is ugyanígy van, ha te nem ismersz senkit, akit durván félrekezeltek gondatlanságból, akkor örülj.

Egyébként meg nem kötelező oltani a macskát, a kötelező ugyanis azt jelenti, hogy jogilag kötelezve vagy. Kutyánál vannak kötelező oltások. Macskánál nincs. De én benti cicát is oltatnék, mert sose tudhatod. A kérdező meg nagyon felelősségteljes egyébként, kevés ilyen ember van, több kéne. :)

2020. aug. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!