Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Örökbe fogadott macska, segítség?

Örökbe fogadott macska, segítség?

Figyelt kérdés

Menhelyjel nem rendelkező macska alapítványtól hoztuk el, 5 napja. Addig ideiglenes befogadóknál volt. Az alapítványtól szerződéssel vettük át, azzal a kikötéssel, hogy ivartalanításig a házban tartjuk. 4 hónapos. Különösen viselkedik.Egész életünkben volt macskánk, az utolsó 12 évig élt, de ilyet még nem tapasztaltunk. Felugrál mindenre, ha leküldjük, akár 40-szer visszaugrik. Polcra, asztalra, ágyra. Semmire nem ért, nem figyel. Ciccegésre sem. Ezeket az elképesztően hiperaktív, zaklatott periódusokat alvás követi. Ezek a szakaszai váltakoznak. Továbbá alvás után mindkét mancsával a fejét fogja. Rendesen, következetesen magyarázzuk neki, hogy mit szabad és mit nem. De már az egész család fáradt és kimerítő ez az egész.

A szerződésben az alapítvány megírta, hogy kötelességük egészségesen átadni az állatot. Én -révén egyetemista vagyok- itthon voltam vele, nem esett le sehonnan. Már az első napjától ilyen. Viszont a befogadóinál nem szóltak rá, ha az étkező asztalon volt, valószínűleg az ágyon is velük lehetett. Pedig kizárt, hogy ez a viselkedés normális. Mi a véleményetek?



2020. aug. 15. 23:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Még csak most került oda, meg kell szokni neki az új környezetet, kiscica még rosszalkodik, tanítsátok, szóljatok rá, idővel megérti
2020. aug. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Türelmesek vagyunk és leszünk vele.

Amit viszont kiemelnék: kedves 8.válaszoló!!! Egyáltalán nem utáljuk a cicát. Egy szóval sem írtam ilyet. Mint minden eddigi jószágunk, ő is családtag, akiért felelősséget vállalunk és akiről gondoskodunk. De a szüleim, nagyszüleim cicái közt sem volt ilyen természetű cica. Csak véleményt kértem. Eszünk ágában sincs kidobni vagy visszavinni. Tudom, hogy csak 5 nap telt el. Elképesztően eleven, játékos, aktív meg kis hebrencs. Nagyon-nagyon szeretetre méltó. Nem voltak olyan naív elképzeléseim, hogy olyan lesz, mint a korábbi cicám. De mivel mellette nőttem fel, akaratlanul is hozzá viszonyítottam. Viszont elég nagy a kontraszt a kölyökkori énjéhez képest is.

2020. aug. 16. 11:52
 13/13 anonim ***** válasza:
A menhelyeken magas játszóház van nekik kialakítva, nem csoda hogy ezt tanulta el.
2020. aug. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!