Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Másnál mennyi cica kaja fogy?

Másnál mennyi cica kaja fogy?

Figyelt kérdés
4 éves ivartalan kandúr. 5-7 kiló, nagydarab cicus. Tasisat és szárazat eszik felváltva. A kis tálkába napi 2-3szor kap szárazat és napi egy tasis tápot is kap. 3 hetente veszünk neki kaját. 1kg-s száraz és általán egy 25 darabos tasis pakkot. A tiétek mennyit eszik? Havi mennyi kaja fogy nálatok? Egész nap nyavog, és egész nap enne
2020. aug. 20. 15:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%

Kedves kérdező! Ne ezeket add neki ezek nem jók!

Mind szemét! Nézd meg hány százalék húst tartalmaznak! Állateledel boltban vagy állatpatikában tudnak segíteni melyik a jó minőségű táp.

2020. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
A gourment gold, josera egész jó és nem is olyan drága. Száraztápból a purina cat chow-ot ajánlom.
2020. aug. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Én csirkecombot szoktam sima vízben lefőzni vagy pulyka darálthúst kap főzve, mikor melyik esik kézre. Mivel én a család miatt alapból kb 2 naponta főzök, nekem nem jelent plussz munkát, hogy egy kisebb edénybe odadobjam a húst neki is, főleg úgy, hogy látom a hálát a szemében mikor eszik, meg milyen jóízűen eszi! :). Mellé szárazat kap ( perfect fit). A száraz az mindig kint van előtte, húsból pedig 2-3x kap egy maréknyi adagot.


Próbáltunk mindenféle macska kaját neki, de semmit nem volt hajlandó megenni. (pedig úgy hoztuk el, hogy még kaptunk is amit evett: whiskas szárazat és alutasakosat, de itt nálunk kb rá se bagózott... azt ment is a kukába miután kapott tőle egy gyomorrontást, megvan a véleményem a márkáról- de ez más tészta).


.. úgyhogy megreformáltuk az étkezését, így jutottunk erre a megoldásra. Így a húst mikor kapja egész biztos mindet megeszi, szó szerint az utolsó cafatot is kinyalja a tálkából, a szárazra pedig rájár napközben, ropogtatja, szereti. Még majd a belsőségeket (szív, máj) akarom kipróbálni időnként neki, ugyanígy főzve).

Szerintem sokkal gazdaságosabb így etetni, azért is mert te készíted el és látod, hogy tényleg szín húst eszik, minőséget, meg anyagilag is jobban jössz ki...

2020. aug. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Azok, akik csirkemellet és tápot is adnak a macskájuknak, náluk hogyhogy megeszi a cica a tápot is?


Nálunk pont ebből volt probléma, egyszer kapott csirkemellet, azóta finnyogva eszik meg bármit és kb állandóan a csirkemellet enné, ami azért kicsit luxus 🤔

2020. aug. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Utolsó ez jó kérdés.

Én nem sokszor adok cs.mellet. inkább farhátot vagy pulyka darálthúst kapnak meg szìvet májat zuzát.

Alutasakosat halasat veszek hogy változatos legyen nekik. Meg ha nincs időm főzni. Heti max.1szer.

Majd meg őrülnek érte.

A szárazat csak este eszik.

2020. aug. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Akkor összeírok pár jobb tápot, mert nem eszi meg mindig ugyan azt sajnos :/
2020. aug. 21. 13:07
 17/23 anonim ***** válasza:

A kicsi napi 2x 100-150 gramm konzervet, plusz kevés tápot eszik.

A nagy 2x egy nagy marék száraztápot és 1x fél konzervet(200 gramm).

Konzerv helyett csirkecomb, farhát, zúza, máj, szív, darált pulyka szokott lenni főtt répával, cukkinivel.

2020. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

#17-es vagyok.

A konzerv Animonda Carny/Smilla/Mac's, a száraz Purizon, Applaws, Real Natur Wilderness.

2020. aug. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Amikor húst, májat stb. főztök a macskának, megsózzátok a vizet? Ha igen, mennyire?
2020. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
19-es: Miért sóznám meg? Nem szoktam, nem gondolom hogy a macska jobban szeretné úgy.
2020. aug. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!