Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kakil és pisil be a...

Miért kakil és pisil be a cicám? Hogyan szoktassam vissza?

Figyelt kérdés
Pár hete elkezdte már 11 éves amúgy. Alom tiszta, nem változtattam. Azt olvastam, hogy ha új cica jön akkor lehet attól. Mivel van új cica,de az meg kinti így nem tudom miért csinálja.

#szobatisztaság #cica #Alom használat
2020. aug. 24. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól még érezheti rajtatok, talán láthatta is, de lehet metegség is.
2020. aug. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szokta látni, mert néha bejön enni aztán megy ki, meg a benti cica is azért szokott kint lenni. Ilyen féltékenység lenne?
2020. aug. 24. 19:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg igen, de nem is feltétlenül féltékenység, hanem idegesség, létbizonytalanság, szóval idegállapotban van, ez attól függ milyen a macska személyisége. Ha félénkebb, akkor befeszül, ha magabiztosabb, akkor megpróbálja elkergetni.

Előfordulhat, hogy megismerik és megkedvelik egymást idővel, bár ez már nem kezdődött annyira jól, szerintem a benti macska bestresszelt, valószínűleg fél.

2020. aug. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mit tudok ez ellen tenni?
2020. aug. 24. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte szeparáld el őket egymástól bent, legyen meg a saját területük. Vagy ha ez nem megy vagy nem akarod, akkor bízz benne, hogy hátha összebarátkoznak vagy megtanulják elviselni, elkerülni egymást és akkor ez a bepiszkítás eltűnik majd. Afélősebbnek, amelyik valószínűleg a benti, csinálj búvóhelyeket, lehetőleg magasabb helyen, ahol biztonságban érezheti magát, illetve, nyugtasd, simogasd, foglalkozz vele.
2020. aug. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azért megnézezném orvossal is, szervi baja is lehet. Akkor szoktak így "jelezni" a gazdinak, hogy baj van.
2020. aug. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!