Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen gyakran kell állatorvos...

Milyen gyakran kell állatorvoshoz vinni a macskát?

Figyelt kérdés

Ti hogy szoktátok hordani?

2cicám van. Fél évesek. 2napja voltunk velük orvosnál. 3hét mulva menni kell megint. Fül atkás az egyik ezt nézi meg újra. Októberben ivartalanítva lesznek. Utánna mikor kell vinni? Csak ha baj van? Vagy hordjátok ellenőriztetni őket hogy nincs e semmi baj?



2020. aug. 28. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha nincs semmi probléma, akkor elég évente egyszer, amikor az oltásokat megkapják. Mi csak az idős cicáinkat visszük félévente kivizsgálásra, akikre már sokkal jobban oda kell figyelni.
2020. aug. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Nekem benti a cicám, csak lakásban van. Megkapta kicsiként az oltásait, ivartalanítva lett. Félévente, évente féreghajtózom. Tudom, hogy negyed év javasolt, de nem hiszem, hogy a lakásban veszélyben van. Tudom, tudom, cipőről is be lehet vinni, de én ezt nem tartom valószínűnek.

8 és fél éves és makk egészséges, egyszer kellett dokihoz mennünk, akkor is csak egy pattanás miatt.

Ha kintik a cicókák, akkor viszont fontos a féreghajtás és évente a kombinált.

2020. aug. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

Félévente érdemes féreghajtózni, de ahhoz nem muszáj elvinni az állatorvoshoz, csak elmész a tablettáért, ha be tudod neki adni egyedül. :D

Ha kinti cica, akkor évente vinni kell oltásra.

A mi cicánk benti és azt mondta az állatorvos, hogy ilyen esetben nem kell minden évben beoltatni.

Kivizsgálásra, állapotfelmérésre elviheted néhány évente, főleg idősebb korában.

Meg pl. nekünk a fülatkával (amit még az udvarban kapott el, ahol született) is még párszor vissza kellett menni, kb 1 év múlva múlt el teljesen, azalatt többször voltunk kontrollon meg fülcseppet feliratni.

2020. aug. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Teljesen benti cicák.

Féreghajtót adtam nekik eddig is azért nem mentem velük orvoshoz. 3hét mulva fülatka nézés és oltás.

2020. aug. 28. 11:16
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Benti cicát is évente oltatunk!!! Kintinek kombinált +leukozis+veszettség, bentinek csak kombinált elég.

3 havonta féreghajtás, ha kijárós külső élősködök elleni csepp is kell (az 1-2000ft-os nyakörv semmit sem érnek)

Ezen kívűl érdemes félvente minden cicára ránézeti orvossal, mert ő olyat is észrevehet időben amit mi laikusok nem. (szív és tüdőproblémák, reumás megbetegedések, stb.)

Ugyanúgy kell gondozni és törődni az állatainnkal, mint a gyermekeinkel!

2020. aug. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%
#5 A gyereket sem visszük félévente teljes körű kivizsgálásra... Ha törődsz az állatoddal, akkor miért stresszeled feleslegesen félévente az állatorvossal?
2020. aug. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

6: A teljeskörű kivizsgálás nem egyenlő a "ránézéssel". Értő olvasás látom nem megy...XD


A gyereket meg 2-3 havonta viszem orvoshoz, én felnőttként is fél évente járok pl. fogászati szűrésre, háziorvoshoz kis laborra stb, így lehet megelőzni a komolyabb bajokat!

Az állatok esetén akik még jelezni se tudják úgy igazán, nem tudják szavakkal elmondani és extrém magas a fájdalom küszöbük, még fontosabb a megelőzés!

2020. aug. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"A teljeskörű kivizsgálás nem egyenlő a "ránézéssel"."


Azzal mire mész, hogy a doki "ránéz" a macskádra?? Szemmel gyógyít? Röntgen szeme van? Vagy mégis minek viszed dokihoz azért, hogy ránézzen? :D

Ha a gyerekedet 2-3 havonta viszed orvoshoz úgy, hogy nincs semmilyen komoly betegsége, és nem fogorvosról van szó (bár az is elég félévente), akkor sajnos valószínű, hogy hipochondriában szenvedsz, amit gyerekedre is kivetítesz.

És ez később nála is komoly pszichés betegségeket okozhat. Ha most nem is beteg, felnőttként majd járhat havonta a pszichiátriára valós betegséggel, amit te okoztál neki.

2020. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves gyereket viszel 2-3 havonta orvoshoz? Minek?
2020. aug. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Évi oltásokra, amúgy igény szerint, ha baj van. Csak úgy nem viszem el :D
2020. aug. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!