Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudom a szoba macskáimat...

Basztet852 kérdése:

Hogy tudom a szoba macskáimat hozzászoktatni az újonnan jött cicával?

Figyelt kérdés
A cicáink szobacicák. 1 fiú, 3 lány. Most fogadtunk meg egy 5. cicát. Eleinte boxban tartottuk, hogy szokják egymást. Tegnap engedtük fokozatosan össze őket, egyesével bemutattuk őket egymásnak. Az új cica elég bújós, nem igazán akar ismerkedni. A már itt levő cicáink fújnak, morognak, ami normális, de az egyik közülük olyan hangod ki, mikor meglátja az újat, "amolyan vészhangot", amivel a többit is egybecsődíti és az ismert macskáink egymást verik. Az új cicát (kb 2 éves lány) egyszerűen nem tudjuk a többihez szoktatni eddig. Emellett az új cicának az egyik szeme kissé sérült (eleve így fogadtuk be), a már megléső cicák közül az egyik pedig napérzékeny és műtéteken ment át az orra, így arra fokozottan vigyázni kell. Segítsetek, kizárólag szoba cicákat hogy lehet hozzászoktatni egy új utcáról hazahozott cicával??!

2020. szept. 20. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én nem boxban, hanem külön szobában tartottam az újat egy-két hónapig, az ajtó alatt szagolgathatták egymást. Így mire kiengedtem, megismerték egymás szagát, megszokták egymás jelenlétét. Még így is volt egy kis balhé miután össze lettek engedve, de egy bizonyos szintig ez természetes is, le kell meccselniük az erőviszonyokat.

Azt tök jól csináltad egyébként hogy egyesével mutattad be őket.

Az első időkben folyamatos felügyelet alatt kell tartani őket, és ha nagyon összeugranak, szét kell őket riasztani, mondjuk tapsolással vagy vízzel, hogy rögzüljön hogy az egymás püfölése nem kívánt viselkedésforma. Egy idő után úgyis mindenki megszokja az új helyzetet, minden csoda három napig tart.

2020. szept. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2020. szept. 20. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!