Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg szétszedi a lakást a...

Tényleg szétszedi a lakást a cica?

Figyelt kérdés
Szóval anyám elgondolkozott, hogy jó lenne egy kiscica a lakásba. Az egyetlen visszatartó erő pedig az, hogy sok olyan történetét hallott ahol a macska felbolygatott mindent. Napi 8 órákra lenne egyedül hagyva, sok helyen hallottam, hogy ez idő alatt alszik, de azt is, hogy szétszedi a házat. A kérdés pedig az lenne, hogy a macska választás egy lottó? Van olyan macska aki bármilyen játéka ellenére is inkább a bútort választja *hosszú távon* vagy valamiféle tanítások módján ebben a legrosszabb esetben is meglehet neki tanítani, hogy ha ez a vágya inkább játékait gyapálja?

#macska #kölyök macska #Macska rongál
2020. szept. 23. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Mi hasonló okokból kerestünk egy éves vagy idősebb cicát (végül egy 3-4 évesbe szerettünk bele az idigazdinál).

Ő egyetlen dolgot tett tönkre, a kárpitoságy oldalán élezte a karmait, amíg rá nem jöttünk, hogy mi nem tetszik neki abban a kaparóban, amit elsőre kapott. Utána ez a probléma is megszűnt.


Ha befogadtok cicát, tudtok úgy keresni, hogy nyugodtabb állatot szeretnétek.

2020. szept. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
30%
Nekem volt már macskám, egy kölyköt fogadtunk be, akit a piacon adtak ingyen. Az nem tett a házban tönkre semmit-igaz, nagyrészt kint volt-, hanem mindent összeszart.
2020. szept. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Két és fél éve van csak benti cicám, pár hetesen került az életemben. Ez alatt az idő alatt szerintem én több dolgot tettem tönkre a lakásban, mint ő, pedig egy nagy energiájú, játékos cicáról van szó.

Én és a férjem rengeteget foglalkozunk a cicával. Van napirendje, amit igen nagy gonddal alakítottunk ki, illetve a lakásban is átalakítottunk dolgokat, például pár polcot csak neki szereltünk fel. Jutalomfalatokkal értük el hónapok alatt, hogy elfogadja a porszívót. Háromféle etetőtálat kipróbáltunk, mire megtaláltuk azt, amiből nem dobálja ki az ételt. Azt meg már nem is mondom mennyi idő volt, mire kialakítottuk az etetési rendjét és lefogyasztottuk ideális súlyra miután ivartalanítás után kicsit meghízott. Két hónap volt mire elértük nála, hogy ne ébresszen fel hajnali 2-kor.

Szerintem nem szerencse kérdése a macskával való gondtalan együttélés. Csak a macskatartás sem merül ki annyiban, hogy enni adunk neki, hanem össze kell csiszolódni, ami nyilván inkább a gazdin múlik.

2020. szept. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3 hetesen került hozzám egy és 9 évig velem is volt. Semmit nem szedett szét. Balesetek voltak persze, de ritkán. A másik kettő ssm szedett szét soha semmit, de semmit. Nem kell hagyni. A macska is tud tanulni.
2020. szept. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 WidowmakerButt ***** válasza:
9%
Hát ha kiengednétek akkor nagy valószínűséggel elcsavarogna, viszont 8 órára egyedül hagyni a házban? Törékeny holmikkal? Arról nem is beszélve, hogy kitudja hova csinál be (nekünk volt macska a lakásban egy ideig, legalább 3 alomláda volt a házban, de néha-néha mégis máshol végezte a dolgát) Nem a legkellemesebb dolog macskaszart találni az ágyadon, a pisi szagáról nem is beszélve.
2020. szept. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Panel lakásról, nem házról van szó szóval nincs más választása, de sok helyen hallottam, hogy a macskák amíg nincs otthon senki leginkább alszanak (vagy szétszedi a házat). Egyébként köszönöm a válaszokat
2020. szept. 23. 18:56
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
szét azért nem szedi, de előfordulhat, hogy eljátszadozik a szobanövénnyel - kicsi korában pláne -, meg felugrál és lever ezt-azt.
2020. szept. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 WidowmakerButt ***** válasza:
47%

Tény hogy szeretnek felugrálni és mászkálni az asztalon, konyhabútoron stb.

Én panelházba nem vennék macskát, főleg hogyha 24/7 a lakásban van és 8 óráig egyedül van hagyva

2020. szept. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Semmit nem tett tönkre egyik cicánk sem és mindannyian szobatiszták 8 hetes koruktól. Van minden helyiségben kaparófa, vannak játékaik, az idő nagy részében pedig alszanak.
2020. szept. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is lakásban tartunk két macskát. Egy alomtálca van, mindig oda csinálják a dolgukat, a macskák alapból olyan helyre szeretnek, ahol elkaparhatják a cuccot.

A szobanövényeket tény, hogy szeretik megcsócsálni, de azért nem olyan durván. Alo everát pl. nem tudok tartani, mert azt teljesen felzabálja az egyik. De a vitorlás virágot, a fikuszt, a szerencse bambuszt, az orchideát pl nem bántják.

Van kaparójuk, azt hasznáják nagyrészt. Néha kedvük támadni lázadni, és flegma fejjel kaparják a székeket, olyankor rájuk szólunk, akkor abba hagyják. De nyilván ha nem vagyunk itthon, akkor ezt nem tudjuk szabályozni. De konkrétan tönkre még semmit nem tettek.

Szerintem simán lehet lakásban tartani macskát, úgy is, ha sokat van egyedül. Ők nem annyira igénylik a társaságot, mint a kutyák. De lehet jobban jártok rögtön kettővel, mert akkor ők elszórakoztatják egymást addig is, sokkal több gond meg nincs kettő cicával, mint eggyel. Meg amit már írtak, hogy a felnőtt cicák azért már sokkal kevésbé rombolnak, mint a kölykök. Nekik már a személyiségük is jobban látszik, a menhelyen akár segíthetnek, hogy nyugodt, "rendes" macskát találjatok.

2020. szept. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!