Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felnőtt cica örökbefogadás,...

Felnőtt cica örökbefogadás, bentre szoktatás hogyan?

Figyelt kérdés

Járok menhelyre kutyákat sétáltatni. Vannak ott cicák, szabadon az egész menhely területén mászkálhatnak, ők nincsenek kennelben. Sokuk nagyon barátságos, hízelgő. Van két cica, akik már felnőttek, de minden alkalommal már a kapuban ülve várnak valamiért(minden héten 2 ugyanazon a napon ugyanabban az időben szokta menni). Nem szoktam etetni őket, de akik odajönnek, azokat megsimizem. Aztán pedig egész végig, míg ott vagyok, megyek-jövök a kutyákkal, ők (tisztes távolból a kutyák miatt) követnek mindenhova. Végén, mikor indulok haza jönnek utánam. Biciklivel vagyok, de elég messzire eljönnek utánam. Aztán leülnek csalódottan és visszabattyognak az állatotthonba:(

Szóval haza szeretném vinni őket. Ivartalanítva vannak 4 év körüliek, de mint mondtad, szabadon vannak. Hogyan szoktathatnám be őket a lakásba? (nincs udvarom) És szerintetek jól éreznék magukat nálam?

[Volt két kiscicám régebben, akik kiestek az ablakon és megléptek, 2 éve ennek, azóta meg van csinálva az összes ablak, hátha hazajönnek, de nem így lett :( ]



2020. okt. 7. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
3%
A lakásban tartás inkább a nemesített cicáknak való mint például a perzsa macska, ezeket könnyebben is lehet bentre szoktatni.Tudod hogy milyen fajtájuak?
2020. okt. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Ne hallgass az első valaszolóra, látszik, hogy soha nem volt igazán állata. Bár az tény, hogy olyan cicát, aki kint élt, nehezebb csak lakásban tartani. De n lehetetlen. Ami a leggyakoribb gond az az alomhasználatra szoktatás. Illetve figyelni kell, hogy ne legyen lelkibeteg attól, hogy nem járhat a természetben és nem élheti ki az ösztöneit. Sok figyelem, játék, saját igazi kaparófa, ami valódi kinti fadarab és érezni a természetet rajta, kb. ezek a legfontosabbak, és az, hogy szeretetben legyen. Ez feledtetheti vele a kinti életét. És hidd el, hálás is ész, hogyha az ágyadban aludhat :)
2020. okt. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Volt már bengáli macskám és hidd el (ahogy te is írtad) egykét fajtát nehezebben lehet bentre szoktatni főleg hamár eddig szinte mindig szabadon volt.Azt nem írtam, hogy lehetetlen. :D
2020. okt. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egy ismerősömnek is bengáli cicája van, de ő olyan hiperaktív, játékos, hogy őt meg bent nem lehet tartani, mint egy kis minitigris, olyan.

Hát ők sima házicicák, egy barna cirmos meg egy fekete-kevés fehérrel a pofiján, mellkasán, lábain. Mindkettő lány cica, nem túl nagyok, 34 kg kb.

2020. okt. 7. 13:44
 5/9 A kérdező kommentje:
Vagyis 3-4 kg kb :D
2020. okt. 7. 13:44
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is attól félek, hogy lelki betegek lesznek, hogy nem mehetnek ki, be vannak zárva. De ha lenne udvarom, akkor is félném kiengedni a cicáimat, ha lennének, az előzőknek is nyoma veszett, mert 1x kikerültek :(
2020. okt. 7. 13:45
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem cicafüggő.

Nekünk kétszer kellett a lakásban tartani az egyébként kinti cicáinkat (műtét után muszáj volt), egyikük majdnem beleőrült, mindent megpróbált hogy kiszökjön, pokol volt neki is meg nekünk is a pár hét... a másik jobban élvezte mint addig bármit, magától tökéletes benti cicává vált, alig akart kiköltözni utána, kinti-benti maradt ezután is, imád bent lenni.

Ugyanúgy próbáltuk mindkét cicát beszoktatni, hasonló korban... Nem tudok mást elképzelni, minthogy az ő személyiségük miatt volt ekkora különbség.

2020. okt. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Egyszerűbb, mint gondolnád. Az a gáz, ha van egy kijárós macskád, akit hipp-hopp nem engedsz ki többet. De ha költözik és az új hely más, ebben is, azt könnyebben fogadja, mintha azt, hogy tök ugyanott, tök ugyanaz az ajtó többet egyszerűen nem nyílik ki.
2020. okt. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem annyi lesz, hogy kikérem őket egy hónapos próbaidőre, vagyis ideiglenesen befogadom és ha nem tiltakoznak, vagy legalábbis 1 hónap alatt megszokják, akkor aláírom az örökbefogadásit :)
2020. okt. 7. 19:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!