Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit, vagy ragdoll cicám legyen?

Brit, vagy ragdoll cicám legyen?

Figyelt kérdés

Van egy aktív, játékos sziámim. Más sziámikkal nem jön ki, az előző helyén is utálta a rokonait. Egy oroszkék keverék barátja volt.

Szeretnék mellé társat.

Ragdoll vagy brit lenne az ideálisabb?


2020. okt. 11. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Fogadj örökbe egy közönséges házicicát menhelyről.
2020. okt. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ez inkább egyed mint fajta függő. Ha elviszed a tenyésztőhöz és kipróbálhatjátok melyik kölyökre hogyan reagál
2020. okt. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

Mindkettő fajta hajlamos köcsög és lusta lenni, főleg a brit! Ez a konkrét állattól függ, hogy való-e egy ugri-bugri cica mellé.

A ragdoll szőre hosszú, erre fel kell készülni.

Amúgy nagyon csini cicák vannak menhelyen is, fajtajellegű vegyesek is tök ingyen (ill. jelképes oltási költségekért)!

2020. okt. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha nagy lutri, hogy jóban lesznek, én nem erőltetném.
2020. okt. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Fogadj be kóborkát. Az úgyis megadó lesz az elején, csak elbújik, eldől a rangsor és kész :)

Tapasztalat. Minden kóbor cicámat szeretettel fogadta az első kóborka, ellenben a szomszédaim, rokonaim fajtatiszta cicáit mind megfújta, megmorogta. Nem tudom, talán érzi, hogy kivel sorstárs, e lehet én gondolom túl :)

2020. okt. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, majd befogadok az utcáról. A sajátom hátha elkap valami leprát tőle...

Nyugodtan verje meg az enyém, mivel az utcai ivaros lenne...

Vagy kidobom már a szeretett macskám a francba. Az utcai alanyi jogon megérdemli a helyét. :)


Ezt bírom a nagy állatvédőkbe amúgy. Ha pl az utcán találok egy beteg állatot, és felteszem állatmentő csoportokba, az első tanács hogy vidd haza. Elmegy mellette 100 ember, én legalább megosztom neten, segítséget keresve, ha hazavinni nem is tudom.

Nem, nem fogom a saját állataim egészségét kockáztatni, vidd haza te! “hjuuuu hat en nehogymaaa. Hat en nem tom elvinni te g3ci sz4r alak. Nekem man van allatom. Az enyem tobbet er mint a tijjjed. Neked a kotelessegedhazavinni".

A vagdalózás meg a jó tanácsok azok mennek :)

Nem fogok menhelyet nyitni azért mert mancika néni meg pityu bá nem ivartalanítja a kóbor beteg macskáját.


Aki értelmes, a kérdésre vonatkozó választ adott annak köszönöm.

2020. okt. 12. 07:30
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Akkor, hogy a kérdésre is legyen válasz: nekem ragdollom és (hosszúszőrű) britem is van, mind a kettő jó választás lehet. A ragdollom nagyon kíváncsi, barátságos, játékos és energikus cica. Egy ilyen típus valószínűleg remek játszópajtás lenne a sziámidnak, miután tisztázták az erőviszonyokat :D.

A brit cicusunk egy kenyérre kenhető, cuki lustaság. A simulékony természete miatt lehetne jó ez a típus a sziámi mellé, könnye(bbe)n elfogadná az erőviszonyokat, viszont ritkábban lenne kapható a közös játékra (ha tehetné, egész nap csak enne meg aludna, játékra sokkal kisebb igénye van).

Ugyanakkor a tipikus fajtajellemzők mellett nagyon sok egyéni jellembeli eltérés mutatkozhat, ezért én azt javaslom, hogy gondold végig, neked melyik fajta a szimpatikusabb (küllemre, jellemre), és

vedd fel a kapcsolatot egy (vagy több) szimptaikus tenyésztővel (akár neten keress rá, vagy menj ki macskakiállításra), és mondd el, hogy egy ilyen meg olyan természetű sziámi mellé érkezne a jövevény, és meg fogja tudni mondani, melyik kölyköt ajánlaná. (Mi is azzal kezdtük, hogy egy ragdoll mellé érkezne, azonnal mondta a britcica-tenyésztő, hogy az aktuális 5 kicsiből melyikük passzolna hozzá leginkább).

Az összeszoktatás nem mindig egyszerű, nálunk 3 napba telt, mire a 9 hónapos ragdoll elfogadta a 12 hetes britet (úgy, hogy mind a ketten bartáságos, simulékony természetűek), de azóta szent a béke, kezdetben még anyáskodott is fölötte, azóta pedig hatalmas fogócskázásokat, birkózásokat (meg hatalmas közös mosdásokat) rendeznek, öröm rájuk nézni. :)

2020. okt. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

A menhelyi cicák ellenőrzöttek

Én megértem a te álláspontodat is de a menhely mindenre is teszteli és oltja a hozzájuk kerülő cicukat

Persze azt is megértem ha te egy adott fajtát szeretnél, én is meg vagyok őrülve a ragdollokért meg a britekért de vagyok annyira kompetens, hogy ehhez ne írjak ki kérdést, mi lenne ha érdeklődnél tenyésztőknél és utánanéznél a fajtának nem pedig azokat csesznéd le akik mertek egy másfél hónapos korára minden nyomorúságon áteső menhelyi cicát ajánlani? Ja, hogy sima házimacskával nem lehet flexelni?

2020. okt. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Együtt érzek veled. Nem értem miért akarják rád erőltetni h fogadj be egy macskát amikor te egyértelművé tetted h két fajta között vacilálsz. Nekem 2 brit macskám van, így mellettük teszem le a voksom 😃 amelyik kissé antiszoc az is elvan mint a befőtt. Nyugodtak, lusták, kedvesek, mindkettő a maga módján.
2020. okt. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%

Én pl. egy szóval nem mondtam, hogy köteles vagy hazavinni beteg cicát, mégis lepontoztál a többiekkel együtt. Miért is nem lehet benézni menhelyre cicáért??? Egy fél órás séta, még programnak is tök belefér! Tesztelik mindenfélére, többre oltják be, mint sok ember a sajátját.. pl. ott van a sok gyökér, aki Kevinkének és Zoékának állatot ajándékoz majd kiteszi, mert megkarmolta szegényt vagy nem eszi a megvett gagyi tápot.. Ingyen szerezhetnél pl. 300 rugó helyett fajcicát vagy olyat amelyik ugyanolyan szép csak nincs papírja róla, választhatsz életkor szerint is, néhány helyen lehet ideiglenesen is elvinni.. szerinted miért mondom? Most persze felháborodtál a 300 rugó hallatán is, pedig alsó hangon ennyi egy tenyésztett cica. Nem szaporított, tenyésztett! És pl. 20eFt oltási és ivartalanítási áron elvihetnéd az általad annyira lenézett menhelyről, mert más megunta és kitette.. Nem megéri? Vagy pl. 3-4 cicát is lenne lehetőség bemutatni a tiédnek, hátha elsőre nem jön be neki a pajti! Akár viheted a tiéd dobozkában, hátha választ maga mellé párt.

De neeeem, ti addig juttok el, hogy menhely=félhalott leprás dögök meg hogy aki allatvédő annak haza kéne vinni az összes cicát.. ki mondta azt is, hogy vigyél haza egy retkeset vagy súlyos beteget az utcáról??? Amúgy ha oltva van valóban a tiéd, akkor nem is kell ennyire félteni idegen cicától!

Azt meg, hogy az adott cica vérmérséklete milyen, nem tudom megmondani. Bocs. Ismerek ilyet is, olyat is. Van olyan ragdoll egyik ismerősömnek, hogy bódítva lehet csak fésülni, míg a másik eldobja magát, jön simiért! De britből is aludtam már 7el együtt, úgy hogy fényes nappal nem mert mellém jönni az egyik, a másik pedig tört-zúzott, el kellett zárni nappalra míg vendégségben ott voltam. És velem gömbölyödtek éjjel versenyt dorombolva!!! Istenem, de szép nap volt!!! :)

2020. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!