Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit kell ennie egy nap...

Mennyit kell ennie egy nap egy felnőtt macskának?

Figyelt kérdés

Van egy macska aki ideszokott hozzánk, ezért már kb 1 hete adunk neki enni, veszünk is neki macskakaját de nem tudom mennyit adjak neki...


Konzervet veszek neki, tehát a kérdés az lenne, hogy egy nap alatt a konzervből mennyinek kell elfogyni? Én arra gondoltam hogy egy nap egy fél konzerv, úgy hogy 2x kap naponta, viszont állandóan éhes meg nyávog, hogy kér enni nem tudom, hogy ez elég-e neki.


2020. okt. 12. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Milyen konzerv? Tescosban nincs tartalom. Amúgy ált. rá van írva a csomagolásra, hogy mennyit kell belőle adagolni. Hány gramm/kg. De persze cicafüggő, amelyik többet mozog kint, annak nagyobb az energia felhasználása, mint egy szobainak. Amíg nem hízik el, amit úgyis látsz rajta, addig nincs gáz.

Általában ők "mindig éhesek" :D nagyon tudnak ám kéregetni, ne hagyd magad átverni :)

2020. okt. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég neki ennyi, ha csak azt adod, nyugodtan egésszel számolhatsz.
2020. okt. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
konzervből elég. ha meg tudod oldani, adjál neki két konzerv-etetés közben száraz tápot is. akkor biztosan jól lakik
2020. okt. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen. Mert az olcsó konzervek többsége 80% víz, azzal pedig nem fog jóllakni. Pl. Szerintem a Feringa a legjobb ár/érték arányban (70%-ban húst tartalmaz). Ebből két kis konzervek elégnek kellene lennie egy napra.
2020. okt. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az en macskám, 1 étkezésre megeszik 1 konzervet.

Van még kint száraz, abból mondjuk nem nagyon eszik, de este megint jöhet egy kisebb adag konzerv.

2020. okt. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"A tudományos kimutatások szerint egy egészséges, aktív, három és fél kiló súlyú macska napi 60 kalóriát igényel testsúly kilogrammonként.


Általában egy csésze száraztáp nagyjából háromszáz kalóriát tartalmaz, míg egy kis doboz (180 grammos) konzerv 250 kalóriát. Ennek tükrében egy három és fél kilós cica 4/5 csésze száraztápot vagy kicsivel kevesebb, mint egy doboz konzervet igényel naponta. Az arányok alapján megközelítőleg össze tudja állítani a cica napi étrendjét.


Ha engedi, hogy cicája szabadon szolgálja ki magát a száraz eledelből, minden nap mérje ki a mennyiséget a tálkába. Így mindig pontosan látja, a macska mennyit eszik, és nem lesz veszteség, amit ki kell dobnia" A fehérje és zsiradék igénye a legmagasabb, szénhidrátot csak nagyon minimálisat egyen.

2020. okt. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
400 grammos olcsóbb 100-200 ft-os konzervből egy átlagos macskának egy egész dobozzal meg kellene ennie, napi 2x étkezéssel.
2020. okt. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Adj neki inkább szárazat, nagyobb a hústartalma. A konzerv nagyrészt csak víz.
2020. okt. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1 kis konzervet adj neki egy nap és egy kis tál szárazat, én a tacsimnak adok annyit így biztosan elég lesz egy cicának is.
2020. okt. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!